Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Doğa Katliamı Sadece Karada Değil, Denizlerimizde De Devam Ediyor”

“Doğa Katliamı Sadece Karada Değil, Denizlerimizde De Devam Ediyor”
07 Kasım 2020 - 16:03

Doğa katliamının sadece karada yaşanmadığını belirten Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi yasak olmasına rağmen deniz salyangozu avladığını söylenen balıkçı teknelerinin deniz zemini canlı yaşamlarına zarar verdiğini ve yok olduğunu ifade etti.

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi “ sahil kıyılarında yaşayan veya gezen vatandaşlarımızın yasak avlanmayı gördüklerinde 158 güvenlik ekiplerine bilgi vermelidir” belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğa katliamı sadece karada değil, denizlerimizde de maalesef devam ediyor. Yasak olmasına rağmen, kıyılara yanaşarak çelik kafeslerle zemini taramak suretiyle sözde deniz salyangozu avladığı söylenen balıkçı tekneleri deniz zemini canlı yaşamına ağır zararlar vermektedir. Görüntülerden de anlaşılabileceği gibi sahil boyunca deniz altında zarar görmüş ve zemininde çelik kafelerin adeta yırtarak kopardığı su altı, bitki, Balık yuvaları, midyeler ve tüm canlıların yaşam alanları denizin akıntı ve yüksek dalgası ile karaya vurmuş durumdadır.

Bu katliamın önlenmesi duyarlı vatandaşlarımızın elindedir. Sahil güvenlik ekiplerine en büyük destek sahil bandında yaşayan veya bulunan vatandaşlarımızın sahile yakın gezen ve yavaş seyrederken arka kısmında çelik kafeslerle bağlı ip görürlerse 158 Sahil Güvenlik birimlerine bilgi vermeleri yaşadığımız doğayı koruma anlamında önem arz etmektedir.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-