”DEVLET YOKSA KAN DAVASI VAR ”DEDİ YETKİLİLERE SESLENDİ

Reklam
Reklamı Gizle

Cumartesi günü A52 TV ekranlarında yayınlanan Gündem Arena programında İkizce Esentepe Mahallesi’nde yaklaşık 4 yıldır süren ve bir çok mahkemenin açılmasına neden olan yol kavgası ekrana taşındı. A52 TV Genel yayın yönetmeni Yunus Zor ise yetkilileri uyararak ‘yarın geç kalmamak için müdahalede bulunun’ çağrısında bulundu.

Ordu İkizce ilçesi Esentepe Mahallesi’nde mahalle sakinleri arasında yaklaşık 4 yıldır süren yol kavgası bir türlü sonuca ulaşamıyor. Zaman zaman olayın tarafları yaşadıkları kavgalı ortamlarını mahkemelere taşısalar da, mahalledeki yol problemi bir türlü çözülemedi. Yerel idarelerin ve kaymakamlığında müdahalede eksik kaldığı olayda tansiyonlarda zaman zaman yükselebiliyor.

İddialara göre bir taraf yolun kendi arazisi içerisinde olduğunu iddia ederek yolu kapatırken diğer taraf ise acil bir durumda evlerine ambulans ve itfaiyenin dahi gidememesinden mağdur durumda. Haber merkezimize gelen görüntülerde jandarma ekipleri tarafından yol açılırken, taraflar arasında ki diyalog ise olayın büyümesinin an meselesi olduğunu gösteriyor.

Bahse konu olan alanda yapılan taş duvarın inşaasında da OSKİ ve ilçe belediyelerinin de şahsa özel uygulama yaptığı da iddialar arasında.

Konuyu ekrana taşıyarak gündeme getiren A52 TV Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor, “Gündem Arena” programında yetkilileri de göreve davet etti. Tarafların yol sorununa kolluk kuvvetlerinin müdahale görüntülerini de yorumlayan Yunus Zor, “burada mahalle sakinleri arasında yaşanan olaya bugün müdahale edilmezse yarın daha büyük olayların yaşanması an meselesi. Ben buradan sayın valimiz başta olmak üzere konuya müdahalede bulunması gereken bütün mülki amirleri ve yerel idareleri göreve davet ediyorum. Bir yanda devletin yolunu kapatılma iddiası var. Bir yanda da bu durumu görmezlikten gelenler var. Tarafları bu durumda görmezlikten gelirseniz yarın bu taraflar arasında yaşanmasını istemediğimiz daha büyük olaylar olabilir. Yaklaşık 4 yıldır süregelen bir olay ve defalarca mahkemelik olunmuş ve insanların burada ciddi mağduriyeti var” dedi.