Deva’ya Getir, Deva’dan Götür

Reklam
Reklamı Gizle

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanlığı tarafından 11-12-13 Kasım tarihlerinde “İster Getir-İster Götür” adını taşıyan kitap yardım kampanyası başlatılacak.

Düzenlenen kampanya ile Ünye Meydanı’nda açılacak standa maddi gücü olmayan vatandaşların standa gelerek istedikleri kitabı ücretsiz bir şekilde alabilecek. 3 gün sürecek kampanyada, evlerde kullanılmayan kitaplar ve öğrenciler için ders kitapları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Amaçlarının kitap okumak isteyen ve kitap alamayan kim varsa onları okumayı kazandırmak olduğunu belirten Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, projenin siyasi parti kimliği gözetmeksizin Ünye için yapıldığını ve herkesin bu kampanyaya destek olmasını istediğini ifade etti.

İlerleyen zamanlarda ilaç yardımı, kıyafet yardımı ve köy okullarına yardım kampanyaları da gerçekleştirme planlarının olduğunu belirten Tosun, “İster Getir-İster Götür” projesi hakkında yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu;

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun,” Biz Deva Partisi İlçe Başkanlığı olarak İster Getir-İster Götür olarak bir kampanya başlatma kararı aldık. Perşembe gününden itibaren 11-12-13 Kasım tarihlerinde 3 günlük bir kampanya düzenleyeceğiz. Bu düzenleyeceğimiz kampanya için gerekli müracaatlarımızı yaptık. Bununla beraber bir kitap toplatma kampanyası yapacağız. Evimizde kullanmadığımız kitaplarımızı okumadığımız ve ders kitaplarımızı her türlü kitaplarımızı bizlere ulaştırabilirsiniz. Buradaki amacımızla beraber meydanda açacağımız standımıza kitaplarınızı bırakacaksınız ve buradaki kitapları ise maddi gücü olmayan kişiler gelerek yetkili arkadaşlarımızdan almak istediği kitabı alıp gidecek. Amacımız kitap okumak isteyen ve kitap alamayan kim varsa onları okumayı kazandırmaktır. Bu programımıza Partimizin Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf’lıda katılacaktır. Amacımız burada iyi niyetle yola çıkarak farklı iki ve üç projemizle beraber vatandaşlarımızın yanında yer alacağız. Projelerimizden bazıları ilaç ve kıyafet toplama, onun haricinde ise köy okullarına yardım ile ilgili kampanyalarımız olacak. Bunları yaparken hiçbir art niyetimiz yok. Partili ve partisiz bütün herkesi bu kampanyamızı desteklemesini rica ediyoruz. Şimdiden birçok insan kitap desteği vermek için bizleri aradılar. Herkese vereceği destekler için şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

İlaç Yardımı Kampanyası Başlatacağız

Kampanyamızın sonunda kalan kitaplarımızı köy okullarına dağıtacağız. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kaymakamlığımızdan kitaplarımızın ulaştırılması için destek isteyeceğiz. İkinci kampanyamız olan ilaç kampanyamızda ise evlerimizde kullanmadığımız ilaçlarımızı mağdur olup alamayan insanlara ulaştırmak için gayret göstereceğiz. Bunları topladıktan sonra İlçe Sağlık Müdürlüğüne teslim edeceğiz. Onlarda ihtiyacı olan köydeki sağlık ocaklarına veya sağlık ocaklarına dağıtılmasına vesile olacağız.

Kıyafet Projesini Hayata Geçirip, Köy Okullarına Kitap Yardımı Sağlayacağız

Üçüncü projemizde ise kıyafet projemizi hayata geçireceğiz. Kıyafet alamayan ve elbise sorunu yaşayan vatandaşlarımız için muhtarlar aracılığıyla mağdur durumda olan insanlara kıyafet yardımı yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca köy okullarımız çok mağdur durumda. Köy okullarımıza kitaplık yada kitap noktasında genel merkezimiz ve yönetim kurulumuzla istişare ederek oralara ziyaret edip yardımda bulunmayı düşünüyoruz.

Genel Başkanımız Ali Babacan’ı Ünye’ye Davet Edeceğiz

Türkiye’de Deva Partisi olarak çok hızlı bir büyüme içindeyiz. Alternatif bir siyasi parti olduğumuza inanıyoruz. Genel Başkanımızı Ocak ayına kadar ilçe kongremizi yapmak için Ünye’ye davet etmeyi düşünüyoruz. Genel Başkanımızın Ünye’de vatandaşlarla buluşmasını ve kısa ziyaretler gerçekleştirmesini düşünüyoruz. Genel Başkanımız Ali Babacan Ünye’yi farklı bir gözle sevdiğini sürekli söylüyor ve Ünye’ye gelmek istediğini ifade ediyor. Kendisi geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirilen Ordu Günlerinde Ünye’nin standını özellikle ziyaret etmiş, Ünye’nin su böreğini yemiş, üzüm suyunu içmiş ve çok hoşuna gitmiş. Biz üzüm suyumuzu ve böreğimizi kendisine Ünye’de takdim etmek istiyoruz.

Amaç Ünye’ye Hizmet Etmek

Ben başlayacağımız bu yardım kampanyası projesinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz bunu projeyi hiçbir siyasi parti kimliğe bağlı olmadan yürüteceğiz. Burada amaç Ünye’ye hizmet etmektir. Bizde bize düşen görevi yapmaya çalışacağız. İnşallah vatandaşlarımız projemize katkı sağlar ve güzel işler başarabiliriz.” dedi.