DEVALI BAŞKAN SERT KONUŞTU

Reklam
Reklamı Gizle

A52 TV ekranlarından pazartesi günleri saat 15:00’da yayınlanan Turuncu Ekran programının bu haftaki konuğu, DEVA Partisi İlçe Başkanı İrfan Tosun oldu.Tosun programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BİYATCILAR KONSEYİ ÜNYE İÇİN NE YAPTI?

“Ben yıllarca Ünye’deki sivil toplum kuruluşlarında görev yaptım. Kent Konseyi toplumun şikayetlerini belediyeye aracı olarak ileten bir iletişim köprüsüdür. Sivil Toplum Kuruluşunun temsil en üst kademesidir. Kent Konseyinin bütün masrafını kendileri yani dernekler karşılar. Ben Ünye’nin geçen kongresinde bir konuşma yaptım. Kürsüye çıktım ve kent konseyinin kirasını, maaşını ve yapmış olduğu organizasyonlarının masrafını kim karşılıyor? Diye sordum. Siz cevap vermeyin ben verim siz değil Belediye karşılıyor dedim.

Normalde Kent Konseyi belediyeyi eleştirecek ve yargılayacak. Bana Kent Konseyinin Ordu ve Ünye ile ilgili bir tane olumsuz bir eleştiri sussunlar, ben hepsinden özür dilerim. Özür dileyerek belirtiyorum ki, onlara da o gün söyledim siz Kent Konseyi değil amincilersiniz dedim. Çünkü Sizler yapmanız gereken görevleri yapmıyorsunuz. Sivil Toplum Kuruluşları İskelenin yanına dökülen bir toprak ve beton yığını gibi bir rezillik var ama ortalıkta Kent Konseyi yok. Kent Konseyi sadece orada değil, Çamlık, bisiklet yolunda ve dökülen betonda da yok.

Kent Konseyi bana elle tutulan gözle görülen bir proje sunsun saygı duyacağım. Bizim toplumsal olarak saygı duyduğumuz konular vardı. Bizim Çamlık olmazsa olmazımız. Çamlık için kalabalık bir miting yaptık ve oranın çalışması durduruldu. Ancak Kent Konseyini ben orada göremedim. Sadece orada değil Ünye için önemli yerlerde göremedim.

OSB’DE BAĞIŞLARLA İŞ ADAMLARINI KAÇIRMAYALIM

Ben Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Şükrü Yürür’ün yanında özel kalemin de görev yaptım. Bu organize 1980 yılında geldi fakat bazı entrikalardan dolayı kurulamadı. Geçen gün bana bu konuda sordular ben de hala hayal inanmıyorum dedim. Neden inanmadığımı da söyleyeyim, geçen gün izledim şok oldum. İş adamından bağış adı altında 250 bin lira istemişler. Bu parayı neye istinaden istemmişler açıklasınlar. Eğer bizler gönülsüz bağışa insanları zorlarsak helede pandemi sürecinde buraya müteşebbis asla gelmez. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. Bu yanlıştan bir an önce dönülsün.

DOKTORLARIN ARASINDAN ÇÜRÜK ELMADA ÇIKABİLİYOR

Ünye Devlet Hastanesinde geçtiğimiz günlerde bana göre çok kötü bir olay yaşandı. Allah bütün sağlık ekiplerinden razı olsun. İyi ki varlar. Şu zorlu süreçte bizler bile yeri geldiğinde evladımızdan annemizden babamızdan kaçarken onlar hiç tanımadığı kişilerin içine giriyorlar. Hiç tanımadığı insanlar için mücadele ediyorlar.

Şu unutulmamalı hiç kimse hastaneye gezmeye gitmiyor. Ben bu olayı biraz araştırdığım da o gün ilk doktorun hasta yakınını darp ettiği bilgisine ulaştım. Böyle bir şey her iki taraf için kabul edilemez. Sayın hocamız hastane Başhekimi hakkında ‘bu başhekim burada olduğu sürece bu tür olaylar yaşanmaya devam eder’ tarzında açıklamalarda bulunuyor. Burada bir tezatlık var.Ve yakışı kalır bir açıklama değil.

PATATES SOĞAN DAĞITIMINDA SINIFTA KALINDI

“Patates ve soğanın dağıtılmasına saygı duyuyorum. Bir nevi üreticinin sağlamış olduğu patates ve soğan ziyan olmamış oldu. Bunu şov ile dağıtılması hiç etik olmadı. Bizim dinimizde bu uygun değildir. Yapılan iyiliğin herkesin içinde yapılması uygun değildir.

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Yaşar Yıldız kardeşimizi takdir ediyorum. Fevzi Çakmak Mahallesi’nden görüntüler geldi dağıtılan patates ve soğanların çoğunun çürük olduğunu alan kişiler ifade ettiler.

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde soğan patates dağıtımında Oradaki bir yetkili arkadaşımızın ifadesine göre , karantinada olduğu halde bir teyzemizi görüyor. Teyzemize burada ne aradığı sorduğunda , patates ve soğanın evine getiremediklerini o nedenle geldiğini söylüyor.

3 KURUŞLUK YARDIMI ŞOVA ÇEVİRDİLER

Fatsa ve Ordu’da patates ve soğan evlere teslim olurken Ünye’de elden teslim veriyorlar. Sayın Tavlı’nın ve Kaymakamımızın şahsına saygım var. Kendisi patatesin ve soğanın böyle dağıtıldığını bilseydi belki de tavır koyarlardı. Böyle şeyler hoş değil. Maliyeti toplansa 35 lira etmiyor. Kimse 35 TL için şov yapmamalı.

Bizler 69 yıl önce Güney Kore’ye kurtarılması için asker gönderdik. Onlar şimdi katlamalı telefon icat ederken, bizler hala limon ve sarımsakla muska çözmeye çalışıyoruz. Bizim artık dağın arkasını görmemiz lazım. Yardım yapıyorlarsa yanına et ve zeytin yağı da versinler öyle şov yapsınlar boylarının ölçüsünü göreyim.3 kuruşluk yardım için kimsenin gururu ile oynamayın, yardımı gizli yapın.”dedi

DEVA Partisi İlçe Başkanı İrfan Tosun ile gündemde ki haberlerin konu edildiği bölümün tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.