DEVA BAŞKANI TOSUN’DAN TAŞÇI’YA KINAMA

Reklam
Reklamı Gizle

Ankara’da Spor Bakanlığı’nda yaşanan skandal kavga sonucunda ortaya çıkan siyasi manzarayı esefle kınadığını belirten Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun “Muhalefet partisinde de olsam böyle bir görüntüyü asla kabul etmiyorum. Burada yapılan hareket özel kaleme değil Hilmi Güler’e yapılmıştır. Ve buda bize gösteriyor ki Ankara’da ampul patlamıştır.” dedi.

Başkan Tosun açıklamalarına şöyle devam etti;

“Bir siyasi parti ilçe başkanlığından ziyade ben eski bir Özel kalem çalışanıyım. Sayın Şükrü’nün özel kaleminde görev yapmış biriyim. Özel kalemde ben yaşadığım süre içerisinde bırakın fiili saldırıyı sözlü saldırıya dahi uğramadım bu bana göre bir skandal .

Sayın Şükrü’nün döneminde 80’li 90’lı yıllarda siyaset terbiyesine bakar mısınız?

Bu siyasetin çivisinin çıktığını gösteriyor. Aynı partiden olacaksınız aynı belediyenin özel kalem müdürü ile saldıracaksınız. Birincisi o arkadaşımız özel kalem müdürü ahlaken, kanunen ,vicdanen bir milletvekiline karşı gelme şansı zaten yok. Buradaki bana göre olan saygısızlık o özel kalem müdürü ne değil bu yapılan saygısızlık Sayın Hilmi Güler’e yapılan bir saygısızlık.

Özel kalem müdürü bir emir kuludur.

Uygulamayı yapar siz bir milletvekili olarak üstelik aynı Parti’den siniz. Bakın bu durum ikincisi oldu yani AK partili milletvekillinin Ordu büyükşehir Belediyesi’nin özel kalem müdürü ne bu ikinci saldırısı oldu.

Hilmi bey doğrusunu yapmış

Hilmi bey öğrendiğimiz kadarıyla özel kalem müdür ne de sahip çıkmış. Dün toplantıyı terk etmiş. Yapması gereken en doğal davranışı göstermiş. Aynı siyasi partiden siniz bir milletvekili il belediye başkanının özel kalem müdürüne saldırıyorsunuz. Bu ne demek biliyor musunuz AK Parti’nin artık çırpınışı da olduğunu gösteriyor. Son günlerin olduğunu gösteriyor.

Bana göre işin özün de tamamen bu bir skandal.

insanlar şunu çok iyi düşünmesi lazım yapılan davranış kime yapılıyor? burada siyasi bir partiye mı yapılıyor, şahsa mı yapılıyor ,kendi partisine mi yapılıyor veya genel başkanına karşı mı yapılıyor bunu anlamak mümkün değil.

Herhalde bunlar Ak partinin son çırpınışları. işte diyoruz ya Deva partisi niye kuruldu ,Deva partisi bu çirkinliklerin bitmesi için kuruldu.

Ulusal basın neden benim Ordu’mu kötü şeylerle konuşuyor yakıştı mı? Özel kalem müdürü, bir milletvekilinin altındadır. O sevgili kardeşimiz zaten size karşılık veremez ,size zaten hakaret edemez ne alıp veremediğiniz var?

Bu hareket Hilmi beye yapılmıştır.

Ben merak ediyorum bu milletvekillerimiz Hilmi Bey’e ulaşamıyor mu telefonu yok mu Hilmi beyin . Yoksa ben kendim vereceğim Hilmi Bey’in telefonunu arasınlar Hilmi Bey’i bunlarla muhatap olmuyor anlayamıyorum.

Bu olay Ordu değil Türkiye de AK parti siyasetinin bittiğini gösteren bir ölçü gibi geliyor bana ,İnşallah bunları tekrar yaşamayız.

Ben olayı esefle kınıyorum,Sayın milletvekillerini kınıyorum. Kalem müdürüne yapılan bu çirkin saldırıyı ben Ordu’ya Ordu büyükşehir Belediyesi’ne yapılmış olarak görüyorum.” dedi.