Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ” YASİN-İ ŞERİF İLE ANILDI

“DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ” YASİN-İ ŞERİF İLE ANILDI
13 Temmuz 2021 - 11:43

2016 yılında Ülke de gerçekleşen darbe girişimi sırasında 251 sivil, polis ve askerlerin şehit edildiği 15 Temmuz. “Demokrasi ve Millî Birlik Günü” olarak ilan edilmiş ve ülkemizde her yıl 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü olarak kutlanmakta.

Bu kapsamda Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebeti ile Cumhuriyet Savcısı Onur Yasin Tunç, Ünye Denetimli Serbestlik Müdürü Serdar Erdoğan, Ünye Denetimli Serbestlik Şefi İlyas Çelebi, Tarih Öğretmeni Celal Baş, Denetimli Serbestlik Personelleri ve hükümlülerin katılımı ile Ünye İlçe Müftülüğü Toplantı Salonunda bugün saat 10:00’da “15 Temmuz; Demokrasi ve Millî Birlik Günü” anma programı kapsamında “Vatanseverlik, Barış, Bağlılık ve İnanç” konulu Seminer düzenledi.

Program saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayıp, Tarih Öğretmeni Celal Baş’ın sunumu ve akabinde Ünye Denetimli Serbestlik Müdürü Serdar Erdoğan ile Cumhuriyet Savcısı Onur Yasin Tunç’un günün anlam ve önemine binaen yaptıkları konuşmayla sonlandırıldı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-