Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DEMİRKOL: KISITLAMALAR KARA KARA DÜŞÜNDÜRÜYOR

DEMİRKOL: KISITLAMALAR KARA KARA DÜŞÜNDÜRÜYOR
23 Nisan 2021 - 0:51

Ordu Tuhafiyeciler ve Züccaciyeler Esnaf Odası Başkanı Özcan Demirkol, “Kısıtlamalara bir gün daha eklenmesi esnafı kara kara düşündürüyor. Kısıtlama günlerinde açık olan zincir marketlerde tuhafiye ve züccaciye ürünlerinin satılması küçük esnafı zor durumda bırakıyor” dedi.
DEMİRKOL: KISITLAMALAR KARA KARA DÜŞÜNDÜRÜYOR

Ordu Tuhafiyeciler ve Züccaciyeler Esnaf Odası Başkanı Özcan Demirkol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birlikte 3 gün uygulanacak olan sokak kısıtlamalarında tuhafiye ve züccaciyelerin zorluk yaşayacağını belirtti.

Kısıtlamalara bir gün daha eklenmesinin esnafı kara kara düşündürdüğünü söyleyen Demirkol, “Bazen, bir gün bir haftayı, bir hafta bir ayı, bir ay bir yılı kurtarıyor. Kısıtlama günlerinde açık olan zincir marketlerde tuhafiye ve züccaciye ürünlerinin satılması küçük esnafı zor durumda bırakıyor” dedi.

Korona Virüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu kısıtlamaları dolayısıyla iş yerleri kapalı olan küçük esnaf zor günler yaşıyor. Birçok sektörde hizmet veren küçük esnaf, kısıtlamalar sürecinde yapılan uygulamalarla zincir marketlere de kısıtlama getirilmesini talep ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da eklenmesi ile 3 güne çıkan sokağa çıkma yasağı, bu süre zarfında kapalı olacak olan küçük esnafı kara kara düşündürüyor. Kısıtlamalarda bir günün bile çok değerli olduğunu belirten küçük esnaf, zincir marketlerin tuhafiye ve züccaciye ürünleri satışına kısıtlama getirilmesini istiyor.

“BİR GÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Konuya ilişkin açıklama yapan Ordu Tuhafiyeciler ve Züccaciyeler Esnaf Odası Başkanı Özcan Demirkol, 23 Nisan ile birlikte 3 güne çıkan sokak kısıtlamalarının küçük esnafı düşündürdüğünü söyledi.

Yaşanılan zorlu süreçte ürün alım satımında ve kira ödemelerinde bir günün dahi çok önemli olduğuna dikkat çeken Demirkol, “Korona Virüs salgınının tez zamanda bitmesi hepimizin temennisi. Bu süreçte uygulanan sokak kısıtlamaları bunu başarmak için hayata geçirilmiş bir uygulama. Bu kısıtlama sürecinde zincir marketlerin gıda ürünleri dışında satış yapması ise biz tuhafiyeci ve züccaciye esnafını çok zor durumda bırakıyor. Haftanın beş günü açık olan küçük esnaf iş yapmakta zorlanırken hafta sonu zincir marketlerin züccaciye ve tuhafiye ürünleri satması bizi daha da kötü duruma sürüklüyor. 23 Nisan’nın da eklenmesi ile 3 gün sürecek olan kısıtlamalar bizi daha da yıpratacak. Bazen bir gün bir haftayı bir hafta bir ayı bir ay ise bir yılı kurtarabiliyor” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-