DAYAK YEDİĞİ DOKTORDAN DAVACI OLDU

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Devlet Hastanesinde görev yapan Op. Dr. Çetin Karadağ ile hasta yakını İlhan Türk arasındaki darp olayı adliyeye yansıdı.

Haberimizi sizlere aktarmadan, sosyal medyayı “doktor hasta yakını tarafından darp edildi” damgası vurmuştu. Bunun üzerine olayları anlatmak için gazetemize gelen Ayhan Türk kardeşinin yaşadığı mağduru bizlere aktarmıştı.

Doktor tarafından darp edilen İlhan Türk, Avukatı Gamzenur Altun ile bugün Ünye Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.  

Hasta Yakını İlhan Türk gazetemize yaptığı özel açıklamada şu sözleri ifade etti;

“Benim doktor tarafından uygulandığım şiddet karşısında gerekli yasal hakkımızı aramak için bugün Cumhuriyet Savcılığımıza Çetin Karadağ hakkında suç duyurusunda bulunduk. Olay anın görüntülerini ve şahitleri talep ettik. Bu konuda adliye de ve daha sonra da tüm yasal süreçlerimizi Sağlık Bakanlığı neslinde de aramak için buradayız. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Yalan yanlış bilgilendirme karşısında da benim alnım her zaman açık, sağlık çalışanları bu konuda müsteri olsunlar. Onlar benim onurumdur gururumdur. Şiddet konusunda ben bu zamana kadar yanlarında her zaman durdum. Ben burada şiddete uğramış biri olarak, vicdan sahibi herkesi bu konuda gerçek bilgileri almaya davet ediyorum.” dedi.

Avukat Gamzenur Altun yaptığı açıklamada;

“Müvekkilimin başına talihsiz bir olay gelmiştir. Basının yansıttığının aksine müvekkilim burada mağdur durumdadır. Günümüzde özellikle bu pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına, avukatlara her türlü çalışana şiddet oluyor. Bizler her zaman bunun karşısında duruyoruz. Ancak basına bu olay tam tersine yansıtılmıştır. Asıl şiddete ve darpta maruz kalan benim müvekkilimdir. Doktor Beyden şikayetçi olduk. Hukuk yolunda mücadelemizi vereceğiz.” dedi.