Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir”

“Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir”
28 Ekim 2020 - 14:41

Teknikerler Derneği Ordu İl Başkanı Musa KIRANLI, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Kıranlı mesajında;

“Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir…

Ne mutlu bizlere ki bugünde Ulusumuz için çok büyük bir bayram olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. 

Evet;  Bugün de Ulusumuz için çok büyük bir bayram, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Bugün, bağımsız ve özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız ve Cumhuriyetin kurulduğu, Atatürk’ün ifadesi ile “ En Büyük Bayram” günüdür.

Her zaman olduğundan daha çok birlik ve beraberlik içerisinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının daha fazla katılım ve coşkuyla kutlayarak, Cumhuriyetin ilelebet yaşayıp yaşatılacağının, cumhuriyet kazanımlarına ve değerlerine sahip çıkıldığını gösterme günüdür.

ATATÜRK’ün “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir.  Bu değerli mirası geleceğe taşıyacak ve Cumhuriyet kazanımlarına ve değerlerine sahip çıkacağımızdan, 96 yıl önce açılan çağdaşlık yolunda emin adımlarla ilerleyip ilelebet bekçiliğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız. Çünkü O Cumhuriyet sayesindedir ki bayrağımız dalgalanıyor, minarelerden ezan eksik olmuyor ve hepimiz bu cumhuriyet sayesinde hürriyet havasını teneffüs edebiliyoruz. Yaşasın Cumhuriyet…

İlimiz ve İlçemiz, bu duyguları yediden yetmişe birlik ve beraberlik bütünlük içinde en iyi yaşayan şehirlerden biri olup İlelebet süreceğine de gönülden inanıyor, bu anlamlı büyük günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-