CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAĞLIKÇILARIN YANINDA

Reklam
Reklamı Gizle

TEŞEKKÜRLER SN.CUMHURBAŞKANIM,TEŞEKKÜRLER SN. SAĞLIK BAKANIM

24 Haziran seçimleri öncesi Ordu mitinginde sağlıkçılarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz’dan bölgedeki sağlık hizmetleri ve ihtiyaçları konusunda detaylı bilgiler aldığı öğrenildi .

Yapılan istişarenin ardından Yanmaz’a, mevcut olan sağlık hizmetlerini en üst seviyeye çekmek, gerek bina ve yatak sayısı, gerekse sağlık personelin karşılanması noktasında Ordu’ya gerekli yatırım ve personel sözü verildiği öğrenildi.

Görüşmenin üzerinden çok geçmeden, ziyaretin hemen akabinde  11 uzmanın atamasının gerçekleşmesi Cumhurbaşkanının Ordu’ya verdiği değeri göstermesi açısından kamuoyunda memnunlukla karşılandı.

ATEŞTEN GÖMLEK GİYEN YANMAZ KİMDİR?

Henüz 15 Temmuz yaşanmamışken FETÖ ile mücadele eden Ordu İl Sağlık Müdürü Ergün Yanmaz bilindiği gibi , Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında daha önce kapatılan üst düzey FETÖ yöneticilerine ait kuruluşlara, kayyum olarak atanan önemli devlet adamlarından biri olarak dikkat çekti. Ordu İl Sağlık Müdürü Ergün Yanmaz, daha önce görev yaptığı yerlerde FETÖ/PDY,PKK,KCK gibi terör örgütleriyle ve tarikatlarla savaşmış, yolsuzluklarla gözünü kırpmadan mücadele eden başarılı bir görev adamı. Yanmaz derdi Millete hizmet etmek olmayan kimselerin işgal ettikleri koltuklarda oturmaya devam etme gayretlerine kendi ve sorumlu olduğu kurumu üzerinden menfaat sağlamalarına müsaade etmiyor etmeyecekte. Bugüne kadar görev yaptığı kurumlarda adı spekülasyonlara karıştırılmak ve yıpratılmak istenen Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Yanmaz, halen bir çok terör örgütüne yataklık eden kişi ve kuruluşların hedef tahtası konumunda olan bir bürokrat olarak zor görevlerin adamı olmaya devam ediyor.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir