Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DESTEK AÇIKLAMASINI ESNAF NASIL KARŞILADI?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DESTEK AÇIKLAMASINI ESNAF NASIL KARŞILADI?
19 Mayıs 2021 - 1:44

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan dün esnaflar için yeni bir destek paketi açıkladı.

Corona virüsü nedeniyle deyim yerindeyse kan ağlayan esnafın yüzünü bir nebze de olsa güldürecek destek paketi açıklamasının ardından A52 TV ekibi olarak esnafların görüşlerini aldık.

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa destek paketi ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri düğün salonları öğrenci yurtları hamamlar gibi sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız.

İkinci grupta onarım, tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacıları, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, züccaciyeciler, kurs işletmecileri yer almaktadır. Gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar pastaneler dondurmacılar terziler berberler taksici minibüsü otobüsçüler ile pazarcılar da toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmemizi kapsayan bu gruptaki vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin TL hibe ödemesi vereceğiz.” Dedi.

İşte A52 TV kameralarına konuşan esnafların düşünceleri;

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-