Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

COVİD VAKALARI YÜKSELİŞTE

COVİD VAKALARI YÜKSELİŞTE
14 Ekim 2021 - 0:23

 Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 236 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 31 bin 248 de yeni vakanın olduğunu açıklarken Ünye’de de vakalarda yükseliş gözlemlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafındanTürkiye‘nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 13Ekim‘de açıklanan 24 saatlik verilere göre 31 bin 248 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 236 oldu. Bir günde toplam 361 bin 164 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 30 bin 331 olarak kaydedildi.

Ordu ve Ünye’de de vaka sayılarında artış görüldü.Her ne kadar aşılamada ilk sıralarda olsakta elde edilen verilere göre insanların rehavete kapıldığı görüldü.

Elde edilen verilere göre Ünye Devlet Hastanesinde 30 hasta tedavi görüyor.Bu hastalardan 25 kişi yoğun bakım ünitesinde tedavi görürken,5 hastanın durumunun ise entübe olduğu öğrenildi.

Ünye Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaların ya tek doz aşılı yada hiç aşı olmayanlar olduğu belirtilirken, aşının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı verilerine göre aşı olan birey hastalığa yakalanabiliyor fakat hastaneye düşmediği belirtildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-