Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

COVİD ÜNYE BİRLİK SEFERLERİNİ ETKİLEDİ

COVİD ÜNYE BİRLİK SEFERLERİNİ ETKİLEDİ
14 Kasım 2020 - 2:44

Koranavirüs’ün Türkiye’ye yayılmasının ardından iş yapamaz hale gelen minibüsçüler kısıtlamaların bir nebze olsun sona ermesiyle rahat bir nefes almışlardı. Ancak belli İllerde kısıtlamaların gelmesiyle toplu taşıma sürücülerin yoluna taş koydu.

Ünye Birlik Otobüs İşletmesi Sevk İdare Sorumlusu Fazlı Karaman gazetemize özel yaptığı konuşmada pandemi sürecinde çektiği sıkıntıları dile getirdi.

Ünye Birlik Otobüs İşletmesi Sevk İdare Sorumlusu Fazlı Karaman yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Biz şirket olarak bunun en büyük sıkıntısını yaşıyoruz. Bizim araçlarımız Ordu ve Samsun arasında çalışıyor. Pandemi süresinde 150 koltuk ile çalışıyoruz. Eğer devletimiz ön görecekse ve sağlık açısından faydalı olacaksa kısıtlamalar geri getirebilir. Biz şoförlüler olarak tedbirlerimizi alıyoruz. Şunu belirtmek istiyorum ki biz firma olarak pandemi sürecinde çok büyük sıkıntılar yaşadık. Şu anda 23 tane okul servis araçlarımız yatıyor işi yapamıyoruz. Örnek vermek gerekirse şuan ki araçlarımız 31 koltuk ile çalışıyor ve 17 kişi ile Samsuna gitmek zorundayız. Çoğu günlerde az yolcumuz oluyor bizde ekonomik olarak sıkıntıya düşüyoruz. Dedi.  

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-