ÇOCUK PARK VE METRUK BİNALAR TEHLİKE SAÇIYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’nin Fevzi Çakmak Mahallesinde yaşayan vatandaşlar mahallelerinde bulunan metruk binaların yıkılmasını talep ediyor.
Mahallede şimdiye kadar 12 tane metruk binanın yıkıldığını ve son 3 metruk binanın da en kısa zamanda yıkılması gerektiğini belirten mahalle sakinleri, mahallenin güvenliği ve sağlığı için yetkililerin harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.
Fevzi Çakmak Mahalle sakinlerinden olan Yaşar Yıldız yetkililere seslenerek kalan son 3 metruk binanın en kısa sürede yıkılması gerektiğini belirtti. Yıldız konuşmasında;

METRUK BİNALAR YIKILSIN

“Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan 15 tane metruk binadan 12 tanesi şu ana kadar yaptığımız çalışmalar ile yıkıldı. Geriye kalan son 3 metruk binanın da acilen yıkılması gerekiyor. Ben Ünye Kaymakamımız Ayhan Işık’tan, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’dan ve Ünye Emniyet Müdürü Hüseyin Avni Aktürk’ten mahalle sakinleri adına bize bu konuda yardımcı olmalarını istiyorum. Mahallenin güvenliği ve sağlığı için bu binaların yıkılması lazım. Bu mahallede oturan insanların huzurlu bir şekilde yaşamaya devam etmesi için bu binaların yıkılması çok önemlidir. Bu binalarda çok büyük sıkıntılar oluyor. Allah korusun burada yangın gibi sıkıntılar yaşanabilir. Yetkililerden bu binaların yıkılmasını talep ediyoruz.” dedi.

PARK TEHLİKE SAÇIYOR

Fevzi Çakmak Mahalle sakinlerinden Yaşar Yıldız ayrıca mahallelerinde bulunan çocuk parkının da çocuklar için iyileştirilmesi gerektiğini, kum olan yerlerin yumuşak kauçuk ile kaplanmasını ve parka egzersiz aletlerinin de getirilmesi gerektiğini belirtti. Yıldız konu ile ilgili konuşmasında;
“Fevzi Çakmak Mahallemizde bulunan çocuk parkında biz mahalleli olarak toprak olan yerlere yumuşak kauçuk istiyoruz. Çocuklar oynamak için parkın içindeler ve yerlerdeki kum çocuklara tehlike yaratabiliyor. Biz bu parkın zemininin iyileştirilmesini istiyoruz. Ayrıca buraya çöp kutusu da gelmesi gerekiyor. Buraya çocuklarını parka getiren ebeveynler için de egzersiz aletlerinin getirilmesini istiyoruz.” dedi.