Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇIRAKLI’DAN TAVLI’YA TERLEDEN SORULAR

ÇIRAKLI’DAN TAVLI’YA TERLEDEN SORULAR
01 Eylül 2021 - 23:31

Bizim Ünye olarak beklentimiz çok fazla ama bunu beklerken de hakkaniyet olarak bekliyoruz diyen İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı, şuan makamda oturanlar kendilerini kurtarma adına enkaz edebiyatı yapıyorlar dedi.

“SİYASETTE GEÇMİŞ DÖNEM YANLIŞ YAPTI BİZ ÇÖZÜYORUZ İFADESİ OLMAZ”

Çıraklı,”Belediye Başkanından 110-105 milyon gibi bir borcumuz var. Geçmişten bugüne gelen süreç içeresinde bilgili ve donanımlı, borc ödeme noktasında ehli insanlar olmadıkları için ister istemez geçmiş dönemde ki destekledikleri insanların borçlarını ödedik” manasında ifadeler duymaya başladım.

Geçmişte bizim SGK borcumuz 20-25 bin civarındaydı. Kültür merkezinin yerini vereceklerdi. Bu anlaşmayı sağlayamadılar ve Kültür Merkezi de gitti bizim borcumuz da bir ayda 70-80 milyonu geçti.

Bilgi ve donanımlı insanlar bunu görmüş olsaydı bu noktaya gelmezlerdi. Bizlerde göz yumduk ve duyarsız kaldık bugünde önümüze çıktı.

BAŞKAN TAVLI’YA TERLETEN SORULAR

Meclis sonrası oturduğumuzda Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya geçmiş dönem borçlarını ödediğinizi söyleyerek ne anlatmaya çalışıyorsunuz diye sordum.

Şimdi de diyorlar ki geçmiş dönem borcunu ödüyoruz. Geçmiş dönem meclisinde Orhan Güler ve Sayın Tavlı vardı. Siyasette geçmiş dönem yanlış yaptı biz çözüyoruz ifadesi olmaz.

Nasıl ki devlette devamlılık vardır, bu makamlıklarda da devamlılık vardır. Geçmiş dönem muhalefet partisi makamda olsaydı o zaman anlardım. Maalesef ki şu an makama gelen insanlar kendilerini kurtarmak için geçmişe gidiyor.

Sayın Tavlı’ya soruyorum ve cevabını bekliyorum.

Geçmiş dönem borcunda ki idare makamı siz değil misiniz?

O makamlara oturanları siz desteklemediniz mi?

Enkaz edebiyatına sığınmanızın gerekçesi nedir?

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-