ÇIRAKLI ,”ÜNYE’NİN SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞMALILAR”

Reklam
Reklamı Gizle

Uzun süredir yılan hikâyesine dönen Niksar-Akkuş-Ünye yolu ile ilgili açıklama geçen hafta ilk olarak Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan tarafından yapılmıştı.

Tokat ve Ordu illerini etkileyen ve merakla beklenen yol ile ilgili 2022 yılı yatırımları arasına alınacağı müjdesini veren Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın ardından Ordulu siyasiler de açıklama yapmışlardı.

Yapılan açıklamanın ardından Ünye Belediyesi İyi Parti Meclis Üyesi Murat Çıraklı A52 TV ekranlarında zehir zemberek yorumda bulundu.

Çıraklı yıllardır beklenen yol ile ilgili tüm çalışmanın ve açıklamanın Tokat Milletvekili’nden gelmesi Ordulu siyasilerin utanması gereken bir konudur. Ak Parti Milletvekilleri Metin Gündoğdu, Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı ve diğer Ak Partili siyasiler Tokat’tan gelen açıklamayı fırsata çevirmeye çalıştılar  ama görünen köy kılavuz istemez. Buradan görüyoruz ki Tokat kadar biz Ordulular bu yolu istemiyor.

Herşey bir tarafa çıkıp da hayal dağıtmanın bir anlamı yok.

Özür dileyerek söylüyorum,Ordu Milletvekilleri, İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, belediye başkanımız, AK Parti İl Başkanı Sayın Tomakin, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi bey, siz bu işi bırakın gidin. Bu bölgenin acil sorun ve sıkıntıları olması hasebiyle sizin bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bizim işimiz Tokat milletvekili ne mi kaldı? Böyle siyaset olmaz. İnsanlar sıkıntı içerisinde yaşarken siz viraj almaya çalışıyorsunuz. Ben neyin ne olduğunu biliyorum.

Bence Ak Partili siyasilerin bu durumun ardından istifa etmeleri daha doğru olur.