ÇİFTLERİMİZİN HAYAL ETTİĞİ TAKILARI TASARLADIK

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Kumaş, kademeli normalleşme sürecinde altın ve döviz piyasaları hakkında detaylı bilgi verdi.

Kumaş, altının her zaman güvenilir bir liman olduğunu söyledi.

Ünye Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Kumaş A52 TV ekranlarında yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

ALTIN PANDEMİ NEDENİYLE YÜKSELİŞ TRENDİNE GİRMEYİ DENİYOR

Altın yine yatay bir şekilde haftaya başlamış bulunuyor. İşlenmiş hurda altınları 473 lira 475 bandında paraya çevirmiş olacağız. Tekrar siyasi dediğimiz ve özel elle yapılan burma dediğimiz bilezikleri de 490 ile 495 bandında satışı haftanın başında sunmuş oluyoruz.

Altının seyri geçen haftalarda yatay geçmiştik bir önceki hafta yükselişle başlamıştık malumunuz ama şunu söyleyebilirim 2020 yılında nasıl güvenli bir liman olduysa altın 2021 yılında da pandemiye rağmen tekrar yükseliş trendine girmeyi deniyor. Özellikle ABD’deki 6 trilyon dolarlık olan bütçeye gözünü dikmiş durumda altın buna göre seyrediyor.

Faizlerin Eylül ayına kadar düşmeme sinyallerine bir de sanal paradan olan kaçışlar altına olan ivmeyi yatırımı daha da yükseltiyor. Bu da bizi her türlü üç boyutta takı tasarımı tasarrufta altına yönelmeye devam ediyor. Bizler de sizlerin aracılığıyla bütün müşterilerimize hemşerilerimize altın yatırımını devam etmesini diliyoruz.

ÇİFTLERİMİZİN HAYAL ETTİĞİ TAKILARI TASARLADIK

Malum her şey ekonomide temel taşların oturduğu getiriler olduğu gibi piyasa canlanması açısından evlilik törenleri bizler için çok önemli piyasaya olan yansıması çok önemli 1 Haziran’da normalleşme süreciyle beraber gerçekten çiftlerimiz çok sabrettiler çok ötelediler herkes düğün tarihlerini ertelenmişti 1 Haziran’da beraber düğün davetiyeleri artık dolmaya başladı ikişer saat de olsa artık yarı gariban bir şekilde veyahut yarı neşeli bir şekilde bu düğünleri icra ediyor olacağız. Buradan bütün evlenen çiftlerimizi tebrik ediyorum.

İnşallah bu düğünler ile beraber salgınla ilgili kuralları unutmadan tekrar geçen sene başladığımız noktaya dönmeyiz lütfen düğünlerde özellikle topluluklarda bu gibi törenlerde çok dikkat etmemiz gerekiyor. Dikkat edersek bu süreç Eylül Ekim Kasım Aralık gibi bu dönemlerde daha da düğünlerimiz hızlı bir şekilde yayılır.

Her çiftimizin hayalindeki olan düğünlerde artık normalleşme ile beraber yapmaya çalışırız. Ama şu var ki düğünlerimiz geleneklerimiz evimizin yuvamızın başlangıcı onun için ben buradan herkese lütfen sosyal mesafe dediğimiz artık ezberlediğimiz maske mesafe hijyen temizlik dediğimiz kurallara uyalım.

Çiftçilerimizin hayal ettiği takıları biz tasarlamıştık geçen seneden tasarlamıştık. Biliyorsunuz Ünye sahilde Karadeniz’de takı cenneti bütün markalarımız Ünye’de mevcut bütün markalarımız da beraber arkadaşlarımızla beraber Ünye kuyumcular derneği başkanı olarak ikizce Akkuş Çaybaşı İlküvezde biz hepsini hazırız biz çiftlerimize cevap vermeye hazırız.

SANAL PARA HİÇBİR MERKEZ BANKASI’NDA DESTEKLİ DEĞİL.

Adı üzerinde sanal para hiçbir merkez Bankası’nda destekli değil. En ufak bir şeyde söylüyoruz yurtdışı destekli diye ama şimdi bugün biliyorsunuz artık fiziki para taşıma dönemi artık bitiyor. Hepimizin akıllı telefonlarından bir hesaba çeyreği alabiliyor ama bu sanal para farklı dünya çapında farklı yazılmış.

Belli başlı kişiler de bunu satın alarak dünyanın ilgisini çekmiş. Ama bundan ciddi derecede bir kaçış var ciddi derecede bir satış var bu satışlarda sanal paraya olan görüyorsunuz Türkiye’de de bir örneği yaklaşık 400000 kişinin parası gitti. Sanal para kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Hiçbir merkez Bankası desteği yok. Aldığınız şeye dokunabileceksiniz aldığınız altına dokuna biliyorsunuz. Onunla beraber uyuya biliyorsun bundan güzel bir yatırım var mı.