Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CHP’NİN 98. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

CHP’NİN 98. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI
09 Eylül 2021 - 10:46

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıl dönümü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Ünye’de de törenle kutlandı.

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama töreninde Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törene CHP Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Sencar’ın yaptığı konuşma ile tören tamamlandı.

CHP Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Sencar yaptığı basın açıklamasında şu sözleri ifade etti;

“İşgalci kuvvetlere karşı savaşan tüm cemiyetleri Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kendi çatısı altında toplayarak milletimizin bağımsızlığını cephede savunan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, 9 Eylül 1923 tarihinde Türkiye’nin ilk siyasi partisi olarak tarih sahnesine çıktı.

Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi adını alan bu partinin neferleri hiçbir koşulda Atatürk’ün ve Cumhuriyetimizin ilkelerinden sapmadan vatanı her daim müdafaaya 98 yıldır olduğu gibi bugün de devam ediyor. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olarak Cumhuriyetimizin, her mücadelede en ön saflardaki koruyucularıyız. Cumhuriyet’in ilanından tam 50 gün önce kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmak, tam da bu sebeple ağır bir sorumluluktur.

Atamızın ‘Benim iki büyük eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözlerinin ağırlığını ve sorumluluğunu partimizin çatısı altında her daim hissediyor ve büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bu bilinçle, Cumhuriyetimizin temel taşları Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devrimcilik ve Devletçilik ilkelerini simgeleyen altı oku parti bayrağımızda gururla taşıyoruz.

Biliniz ki, ülkemizin, milletimizin çıkarlarına el uzatanlar, Cumhuriyet düşmanlığı yapanlar her daim karşılarında damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle korkusuzca savaşan bizleri bulacaktır.

Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm genel başkanlarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek veren tüm partililerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-