CHP’Lİ ŞAHİN, KAYMAKAMA SORULAN O SORUYU GÜNDEME GETİRDİ

Reklam
Reklamı Gizle

CHP’Lİ ŞAHİN, KAYMAKAMA SORULAN O SORUYU GÜNDEME GETİRDİ“NE TÜRK BAYRAĞI NE CHP SİZİN AĞZINIZA MEZE OLACAK ŞEYLER DEĞİLDİR”

CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, görevden alınan Kaymakam Miraç Akbulut’a yöneltildiği iddia edilen “CHP ilçe başkanından Türk bayrağı aldınız mı?” sorusuna ilişkin değerlendirmede bulundu.
Ordu’nun Korgan İlçesine geçtiğimiz ağustos ayında atanan Kaymakam Miraç Akbulut, 1 Kasım akşam saatlerinde aniden görevden alınmıştı. Akbulut’un, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından yaptığı konuşmasından dolayı görevden alındığı ileri sürülmüştü.Açığa alınan Kaymakam Miraç Akbulut için görevlendirilen müfettişlerin 36 kişiyi dinlediği ifade edildi. Öte yandan Kaymakam Akbulut’a “CHP ilçe başkanından Türk bayrağı aldınız mı?” sorusu da yöneltildiği iddia edildi.
“BİRBİRİNDEN TUHAF SORULAR”Kaymakamın görevden alınmasına ve kaymakama yöneltilen sorulara ilişkin CHP Ordu İl Başkanlığı’ndan açıklama geldi. CHP İl Başkanı Atila Şahin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:“Ağustos ayında bir ilçemize atanan Kaymakam Miraç Akbulut, aradan çok geçmeden bir anda görevden alındı. Bunun nedeni olarak da Cumhuriyet Bayramında yaptığı konuşma olduğu çeşitli basın kuruluşlarının sayfalarına yansıdı. İşin en ilginç kısmı da Kaymakam’a suç işlemişçesine yöneltilen birbirinden tuhaf sorular oldu. Bunu da Gazeteci İsmail Saymaz gündeme getirdi. Bu 4 soru şöyleydi:1.Törende alkollü müydünüz?2.Milletvekillerini ne şekilde davet ettiniz? Ayrıcalık yapıldı mı?3.Komite toplantısında ‘Marşlar belediye hoparlöründen çalınmazsa minareden çaldırırım’ dediniz mi?”4.CHP ilçe başkanından Türk bayrağı aldınız mı?
“BU SORU TÜRK BAYRAĞINI SUÇ UNSURU OLARAK GÖRMEKTİR”“Bu soruları neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor. Burada asıl konu ve hedef ise 4. Soruda kendini belli ediyor. ‘CHP ilçe başkanından Türk bayrağı aldınız mı?’ Şu üsluba ve soruya bakar mısınız? Bu soruyu soran resmen Türk bayrağını bir suç unsuru olarak görüyor ya da ufacık aklıyla CHP’yi suçlayıcı bir davranış sergiliyor. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin kurucu partisidir. Atatürk’ün partisidir ve meşru bir partidir. Türk Bayrağı da Anayasada belirtilen şekliyledir. Bu ülkenin kanıyla çizilmiştir. Ne Türk Bayrağı ne de CHP sizin siyasi ağzınıza meze olacak şeyler değildir ve asıl görevden men edilmesi gereken kişiler de bu atamayı yaptıktan sonra kaymakamı görevden alıp, üstüne böyle saçma soruları sorma cesareti gösterebilen kimselerdir”