CHP’li Vekillerden Ünye İlçe Teşkilatına Teşekkür Ziyareti

Reklam
Reklamı Gizle

24 Haziran seçimleri sonrası CHP Ordu milletvekilleri, CHP Ünye İlçe Teşkilatına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ünye İlçe Teşkilatı binasında partililerle buluşan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel ilçe teşkilatına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette konuşma yapan CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral; “24 Haziran’da bir genel seçim yaşadık.  Çok tahlisiz bir dönemde TBMM 1918 yılında İstanbul mebuslar meclisi İngilizler tarafından ilave edilmiştir. Ne tesadüftür ki tam 100 yıl sonra 2018 yılında kuruluşundan beri 1876’dan beri meclisten beri ilk defa bu kadar yetkileri budanmış bir meclis toplanacak. Türkiye’nin geleceğinden ve Türkiye’nin birikiminde ben bundan daha geriye gidişi olacağına inanmıyorum. Nasıl ki 1918’deki dağılan meclis  Anadolu’da toplandı, TBMM 1920’de açıldı. Ve Türkiye’ye kurtardı. Bu dönemde de TBMM gerçekten vatanseverlik  vekillerin onuruna sahip vekillerin olduğuna ve bu Türkiye’yi kurtaracağını  ben cani gönülden inanıyorum. Özgürlüğün tadını almış demokrasi 200 yıllık   seçme ve seçilme  hakkına sahip olan bu ülkenin insanları, bu coğrafyanın insanları bu tehalüküyle boyun eğmeyecektir.” Dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa  Adıgüzel açıklamasında;

“Seçimleri kazandığımızda zaferler çok büyük oluyor, 7 Hazirandaki gibi. Baktığınız zamanda bir taraftaki gibi Ordu ölçeğinde en azından bir tesellimiz  var. Biri iki yapmışız ve meclis Çoğunluğunu kaybetmiş iktidar var. Şöyle baktığınızda genel olarak Orduda yüzde 15 kaybetmiş bir iktidar var. Ama bu oy MHP’ye gitmiş.

Önümüzdeki süreç hemen çok yakında bir yerel seçim var.  Yerel seçimleri ben iki şey arasından çok önemsiyorum, bu seçim önemliydi ama oda çok önemli hem arkasından olan genel seçimlerde o yerel seçimde aldığın muhtarlıkta belediyeler çok önemli.

Biz sadece belediye ölçeğinde değil muhtarlıkta önemli. Bu ak partinin militan yapan murdarlıkların karşısına aday  çıkarmamız lazım. Ortada duran ya da bizlerle olanları sahiplenmemiz lazım. Bunlar birer bayrak dikili bölgeler olacak. Belediye alabilsek o kadar iyi olur.

Bu bir sonraki seçim için  bir de bir başka bir şey var. Hali ile görünüyor ki ak parti ve bu anlayış iktidar bizi boğacak. bu kazandığımız lokal bize nefes aldıracak belli bir süre dolasıyla oralarda başarı göstermemiz çok önemli görüyorsunuz. Süleyman soylu  içişleri bakanın bu ve yerel ölçekte valiliğin yaptığı uygulamalar seçim biter bitmez Erdoğan’ın bayrağını  2 tarafı posterini   asılıp  2 tarafa ak parti posterini asmış sosyal medyaya yayınlanacak kadar patı devleti haline gelmiş.

Türkiye cumhuriyet tarihinin en zehirli iç işleri bakanıyla karşı karşıyayız. Bundan sonra ne olacağın belli değil. Elinde emniyet var elinde jandarma var. Çok tehlikeli bir süreç. Yani şunu yapmamız lazım, sokağa çıkmamız lazım sokağa çıkalım, eylem yapalım diye konuşmuyorum. Birimize bir şey söylediği zaman karşılı vermemiz 10 tane arı kovanımız var.

Şimdi Cumhuriyet Halk Partisini PKK’yla  veya Feto ile  ilişkilendirmek istiysen yapılar var. Hâlbuki bir algı oyunuyla bunu terse çevirmeye çalışıyor. Çok ciddi defektleri var.

Önümüzdeki yerel seçim çok çok önemlidir. Bu seçim olmasaydı o havaya çoktan girmiştik. Bu seçim yüzünden şuan o havaya girememiş görünüyoruz. Artık bu sayfayı kapatıp önümüzdeki sürece bakmamız lazım. Desteğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun ise sözlerinde şunları kaydetti;

“Tabi ki zor bir süreçten geçtik. Bir parti devletine karşı mücadele verdik. Bir demokratik ortamda bir hukuk devletinde  bir seçim yaşamadık. Devletin bütün imkânlarını kullanan valisi ile, kaymakamı ile, muhtarıyla, belediye başkanı ile topyekün maddi manevi  ortaya koyarak bir seçim gerçekleştirdik. Verdiğimiz mücadele çok anlamı. Bir kere gücünüzü bilin içinde durumu anlayarak kendimizi ona göre değerlendiriyoruz. Evet matematiksel olarak seçimi kaybettik. Sonuçta istediğimiz sonucu alamadık. Ama bakıldığında sonuna kadar mücadele ettik.

Birileri yarın gezerken başı önünde gezecek. Bizler cumhuriyeti kuran ve kurtaran parti olarak  ve geçmişten bu güne taşıyan değerleri yarına taşıyacak olarak her zaman rahatlıkla bu sokaklarda gezeceğiz.

Hiç moral bozmaya gerek yok arkadaşlar, çünkü koşullar eşit değil, içinde bulunduğumuz durum normal değil. Bakın saraydaki çok mutlu değil, saraydaki şuanda hizadan geçiriyor herkesi. Belki önümüzde süreçte başka davranışlarda da yapabilir.

Biz bu güne kadar yaptığımız siyasette hep doğruları söyledik. Hep doğruları ortaya  koyduk ve hep haklı çıktık dış politikada söyledik.

Ekonomi, uyardık bakın heryer yangın yeri. Eğitim bakın hafta sonu gençlerimiz sınava girecek gelecek sene ne olacak  onu bile bilmiyoruz. Bakıldığında her konuda uyardık, terör dedik ki gelin Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında burada çözelim, milli iradenin çatısı  altında  çözelim, geldiler Bosna’ya, sonra geldiler dolma bahçeye, sonra geldiler imarlıya, sonra gidiler Habur’a çatır mahkemesi, ondan sonra megi megi diye şarkılar söylediler. Sonra o teröristler Türkiye ye geldi. Hendek kazdılar, valilere talimat verdiler ‘dokunmayın süreç devam ediyor’ diye. Biz o zamanda söyledik, biz uyardık, ikaz ettik.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir