Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CHP’Lİ MARAL’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

CHP’Lİ MARAL’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
17 Mart 2021 - 14:45

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral yaptığı konuşmada;

“Yarın 18 Mart 2021, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl dönümü. 18 Mart 1915 tarihinde başlayan Çanakkale Deniz Savaşı 7-8 saatte kazanıldı. 25 Nisan 1915’te başlayan Çanakkale Kara Savaşları ise 7-8 ay devam etti. Müttefikler aylarca devam eden, yüzbinlerce kayıp verdikleri kanlı savaşı savaşı kazanamayacaklarını anlayınca Çanakkale’yi geçemeyeceklerini anlayıp geri çekildiler.

Çanakkale savaşı 30 Nisan 2015’te;

“İçinizde ve komuta ettiğimiz askerlerde Balkan Savaşının utancının ikinci bir safhasını görmektense burada ölmeyi tercih etmeyeceklerin bulunacağını kesinlikle kabul etmem”

Diyen Yarbay Mustafa Kemal’in üstün dehası ve kahraman askerimizin vatan sevgisiyle yedi düvele karşı kazanılmıştır.

Kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi’nde verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyecek derecedeydi. Bu cephede alınan galibiyet dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş ve yüce Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir.

Her siperde ayrı bir destan başlatan askerlerimiz, düşmana karşı verdiği mukaddes mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığında, dünya tarihinin zirve sayfalarına da “Çanakkale Geçilemez!” ilkesini bir daha silinmemek üzere yazdırmıştır.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-