Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CHP’Lİ ADIGÜZEL “CEVAPSIZ SORULAR MECLİS’TE AĞAÇ OLDU”

CHP’Lİ ADIGÜZEL “CEVAPSIZ SORULAR MECLİS’TE AĞAÇ OLDU”
24 Şubat 2021 - 16:02

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Meclis’te ilginç bir eyleme imza attı. Sağlık Bakanı’na pandeminin başından beri 128 soru yönelttiğini dile getiren Adıgüzel, sadece 1 sorusunu yanıtlayan Bakana tepki olarak Meclis binasının çıkışındaki ağaca sorularını astı.

“Resmi yollarla Sağlık Bakanı yanıt vermedi belki bu yollar verir” diyen Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

“Sağlık Bakanlığına pandeminin başından beri 28 soru önergesi ile 128 soru sordum. Bu sorulardan 127 sine yanıt alamadım. Sadece pandemi ile olmayan SMA ile ilgili bir soruya da olumsuz yanıt verdi. Bu önergeleri resmi yollardan gönderdik görmedi. Belki bu şekilde görür diye Meclisin bahçesinde genel kurul ve AKP grubunun önündeki bu ağaca asıyorum bu ağaç bir adak ağacı değil, önerge ağacı da değil. Arkamda gördüğünüz bina da yatır değil. Türkiye Büyük Millet Meclisi. Sağlık Bakanı milletin vekilinin sorduğu sorulara cevap verecek.

Sayın Erdoğan da Sayın Kılıçdaroğlu’nun sorduğu sorulara cevap verecek. Demokrasi bir hesap verme denetleme sistemidir. Biz görevimizi yapıyoruz. Bu soruları iş olsun diye sormuyorum. Bilgiye sahadan gelen değerli verilere dayalı. Modern demokrasilerde iktidarlar bu şekildeki önergelere bir fırsat gözüyle bakıp faydalanmaya çalışır. İddia ediyorum. Sağlık Bakanı bu cevap vermediği 127 soruyu dikkate alsaydı şu anda pandemide çok daha iyi bir yerde olurduk. Bu kadar hastalıkla bu ülke boğuşmazdı. Bu önergeler de belki yüzlerce aşı kelimesi geçiyor. Aylardır uyarıyoruz, soruyoruz. Geldiğimiz nokta ne? işte ortada Herhalde sorduğumuz sorular bakana zor geldi. Sağlık Bakanı ısmarlanmış çanak sorulara değil bizim sorularımıza yanıt verecek.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-