Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CHP MİLLETVEKİLİ ÜNYELİ BALIKÇILARI DİNLEDİ

CHP MİLLETVEKİLİ ÜNYELİ BALIKÇILARI DİNLEDİ
11 Temmuz 2021 - 16:40

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in 5 Temmuz’da başlattığı ve “balıkçıların güvenli limanı olacağız” ilkesiyle yola çıkan CHP Gemisi bugünde Ünye’ye geldi.

Ünye’de balıkçılarla buluşan ve balıkçıların sorunlarını dinleyen CHP heyeti balıkçılık sektörünü ayağa kaldıracaklarını ifade etti.

Artvin Hopa’dan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz öncülüğünde yola çıkan CHP Gemisi, Türkiye’nin limanlarını gezmeye ve balıkçıların sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

Bugün balıkçılarla ve CHP Ünye İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen Vekil Karadeniz, balıkçıların sorunlarını çözeceklerini ifade ederek sözlerini şu şekilde tamamladı;

“5 Temmuz’da “balıkçıların güvenli limanı olacağız” ilkesiyle başlattığımız, 55 günlük sürede 21 ile gireceğimiz ve balıkçılarla yapacağımız çalışmaların Ünye ayağındayız. Bugün balıkçılarla çok güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Bizlerin tek amacı Türkiye’de ki balıkçılarımızın sorunlarını dinlemek ve çözüm önerilerini alarak rapora dönüştürmek. Bu çalışmalarımızın sonunda iktidarımızda Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı kurmak için alt yapısını tamamlıyoruz. Uzun bir süredir balıkçılarımız ile ilgilenilmemiş bu nedenle dertliler. Balıkçıların sorunlarına bir çözüm bulunmamış ve onlar sahipsizlik bir biçimde dönem geçiriyorlar. Denizlerimizde ki balık stokları da azalmış ve günden güne eriyor. Ortak bir sorunumuz var ve bunu siyaset ötesinde düşünüyoruz. Siyasi görüşlerimiz ne olursun olsun tek bir masada toplanıp sorunlarımıza çözüm arıyoruz.

Burada da yaptığımız toplantı da çok güzel bilgiler edindik. 6 günlük yaptığımız liman gezilerimizde birçok sorunlarımız ortak, ilk sorunumuz denizlerde ki balık stokların azalmasıdır. İkinci sorunumuz ise çevre kirliliğinin denizlere büyük baskı oluşturması, balıkçılarımızın özellikle avcılık yöntemleri ile ilgili sorunları var. Balıkçılarımızın en büyük sorunu plansız bir şekilde bu işlerin yürütülmesidir. Balıkçılarımızın bir diğer en büyük sorunları ise limanların bakımsız olmasıdır. Yerel yönetimden bir yetkili gelip limanları gezse balıkçıların sorunlarını anlayacaktır. Balıkçı barınaklarımız ile ilgili ciddi sorunlarımız var. Balıkçılarımıza destek verseler onlar gerekeni yapar. “ dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-