CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI ÜNYE’DE

Reklam
Reklamı Gizle

“Önceliğimiz Siyasi Etik Yasası”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Ünye ziyareti gerçekleştirerek partililerle birlikte vatandaşları dolaştı.

CHP Ordu Milletvekili Ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Malatya Milletvekili Ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ünye’de parti yöneticileri ile birlikte vatandaş ve esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Ülkenin gidişatıyla alakalı olarak bir belirsizliğin yaşandığını ifade eden her iki Genel Başkan Yardımcısı, bu değişimin vatandaşlar tarafından gerçekleştirebileceğini ve seçimlerde CHP’nin daha güçlü olacağını vurguladı. Ziyarette siyasetin ahlaki krizle yönetildiğini ve etik yasasıyla değişeceğine dikkat çeken Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,” Bizimle beraber siyasi etik yasası gelecek” diyerek hükümete tepkisini dile getirdi.
“Biz Sadece Eleştirmiyor Çözümde Üretiyoruz”

Ünye’nin Belediye Caddesi, Hanboğazı ve Hükümet Caddesinde esnaf ziyaretleri sonrası konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Vekili ve Ordu Milletvekili Seyit Torun,” Bu gün Ünye’mizdeyiz. Vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Onları dinliyor ve sorunları çözümü için istişarelerde bulunuyoruz. Tabi içinde bulunduğumuz durum gerçekten çok sorunlu bir durum. Vatandaşlarımız geleceğe yönelik kaygılılar. Vatandaşlarımız gelirlerinin azaldığını ve giderlerinin her geçen gün arttığını belirterek bu kışı nasıl geçireceklerini düşünüyorlar. Biz sadece eleştiri getirmiyor çözüm önerilerimizi de götürüyoruz. İnşallah gelecek ve gelmek olan süreç içerisinde bu sorunları hep beraber çözeceğiz. Türkiye’nin daha iyi yönetildiğini ve sorunların nasıl çözüldüğünü göstermiş olacağız” dedi.

“Önceliğimiz Siyaseti Etik Yasası Çıkarmak Olacak”
Ülkede bir ekonomik krizin yanında birde ahlaki krize dikkat çekerek siyasi etik yasasının CHP ile geleceğini vurgulayan Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,” Ünye Karadeniz’in en önemli yerleşim yerlerinden birisi olma özelliği taşıyor. Ünye sadece Ordu için değil Türkiye içinde önemli bir şehir. Ünye dünyada fındık üretiminin neredeyse tamamını karşılıyor, vekil olduğum şehir ise Malatya, dünyada kayısı üretimini karşılıyor. Bunlar zaten stratejik olarak bütün tarım ürünlerinin desteklenmesi gerekiyor. Türkiye şu an ekonomik bir sıkıntı yaşamaktadır. Ekonomi düzelebilir. Hukuku ve demokrasiyi egemen kılarsanız dolarda düşer, işsizlikte azalır. Esnafta tercihleri doğru yaparsa esnafın durumu da düzelebilir. Ama maalesef Türkiye çok bütün 1994, 2000 ve 2001 krizi yaşadı. Bu dönemde ise bir ekonomik krizin yanında birde ahlaki kriz var. Dediğim gibi işsizlik düzelebilir, dolar rayına oturur ve tarım üretimi arttırılabilir ama bu ahlaki çöküntünün düzeltilmesi gerekiyor. Genel başkanımızın da ifade ettiği gibi seçimden sonra ne yapılacak diye sorulursa bizlere öncelikli yapacağımız ilk iş siyasi etik yasasını çıkarmak olacak. Her gün suç örgütü liderlerinin açıklamaları sayesinde bazen gazeteciler sayesinde yeni pisliklerle karşı karşıyayız. Bu ahlaki çöküntünün boyutu da bu vakıflardır. Biliyorsunuz ki vakıflar bizim kültürümüzde olan kuruluşlardır. Yüzyıllardır vakıf Türkiye’de Osmanlı’da ve Selçukludan itibaren yaşayan bir oluşumdur. Vakfın amacı fakire ve fukaraya yardım etmektir. Ülkemizde vakıflarımız bile kirletilmeye başlandı. Türkiye’de birkaç tane öne çıkmış vakıflara baktığımız zaman her açılan yerden bir lağım sızıntısı akıyor. Bir taraftan 3 milyon 214 bin evde yaşayan çocukların evinde bir tek ev bile yok. Her iki gençten biri işsiz. 10 milyonumuzun üzerine işsizimiz ve gençlerimiz var. Ama ne yapıldığına bakarsak TÜGVA ve TÜRGEV’in yöneticileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden üçer beşer maaş alıyor. Buda yetmediği gibi makam araçları var. Hepsi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kullanılan. Devletin kurumları ve binalarına hiçe sayan bunlar milletin malına çöküyor. Türkiye’de 10 milyona yakın işsiz varken TÜGVA ve TÜRGEV kendi ekiplerini yerleştiriyor. Yapılacak tek iş siyasi etik yasası çıkarmaktır. Türkiye’nin itibarı olan Türk Lirasının değeri yerlerde sürünüyor. Türkiye kara para anlamında gri listeye alındı” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından genel başkan vekilleri ve beraberindekiler ilçeden ayrılarak Fatsa’ya geçti.