Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÇEVRECİ BAŞKANDAN BÜYÜKŞEHİRE TEPKİ

ÇEVRECİ BAŞKANDAN BÜYÜKŞEHİRE TEPKİ
14 Temmuz 2021 - 17:34

Ünye Çevre ve İnsan Hakları Derneği Başkanı İrfan Tosun Ünye sahilinde yapılan bisiklet yolu projesinde ki eksiklikleri ve Büyükşehir Belediyesi tarafından koyulan bisikletleri dile getiren bir basın toplantısı düzenledi.

Başkan Tosun Ünye sahilinde yaz sezonunda insanların bitmeyen bisiklet yolundan dolayı rahat gezemediklerini bir de buda yetmiyormuş gibi daracık kaldırımda bisiklet kiralanmasından şikâyetçi olduğunu dile getirdi.

Ünye Çevre ve İnsan Hakları Derneği Başkanı İrfan Tosun yaptığı basın açıklamasında şu sözleri ifade etti;

“Son zamanlarda Ünye çok kötü bir süreç geçiriyor. Ünye’mizi Ünye yapan sahilidir. Sahilde yapılan yol çalışması bisiklet yolu diye yapıldı ancak yolda yürünmüyor. Bir diğer sıkıntımız ise sahil kenarında drift yapan bisikletliler olmasıdır. Bu konuda ciddi derecede ailelilerden şikâyet var. Bu konun ihalesi yapılmış ve Ordu, Fatsa, Perşembe ve Ünye’de yapılmıştır. Bizim sahilimiz zaten küçük, bisiklet ile gezenler çocuklarımıza veya yaşlılarımıza çarpabilir. Akşamları çoğu insan çocuklarını yoldan kaçırma durumuna düştüler. Bu şikâyet Adem Atik’e, Asım Suyabatmaz’a ve Hilmi Bey’e gitmiş ama Ünye ikinci plana atılmış gibi bu konu ile ilgili en ufak bir hassasiyet gösterilmiyor. Ben burada Ordu Büyükşehir Belediyesini göreve davet ediyorum.  

Yol çalışması yapılıyor olabilir ama bu yolu insanların daha rahat yürüyebilmesi için yıkayıp temizlenmesi gerekiyor. Ünye dışında yaşayan vatandaşlarımız bayram için buraya geldiler ve buraları pislik içeresinde gördüler. İnsanlar sahilde yürürken toprak üzerinden atlayarak geçiyorlar. Akşamları ise adını bile bilmediğimiz 4 kişilik bisikletler gezerek vatandaşların güvenli şekilde yürümelerini engelliyorlar. Sayın Hilmi Güler bu insanlar size güvenerek oy verdi Başkan yaptı. Ünye sahilini bu hale getirmek kimsenin hakkı değil. Ünye Çevre Derneği olarak sizlerin aracılığıyla yetkileri uyarıyoruz. Biz Ünye halkı olarak bu çilenin bitmesini istiyoruz. Sahilde bu araçların gezmesinde memnun olan insanlar var mı? Ben kimsenin olduğuna inanmıyorum. Biz dün akşam Ordu Büyükşehir Belediyesine şikayetimizden bahsetmiştik bu nedenle yol kenarında duran bisikletleri kaldırmışlar. Bundan sonra itibariyle de aynı bisikletler sahilde gezer ise biz yine tepkimizi belirteceğiz.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-