ÇAMYAR’DAN TAVLI’YA BİR ÖDÜL DAHA

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı tüm yaptığını söylediği projelerin öncüsü olan Ahmet Çamyar’ın mirasına konmaya devam ediyor.

Kalede yaptığı restorasyon çalışmalarından dolayı Tarihi Kentler Birliği ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Ünye Belediyesi’ne Başarı ödülü verdi.

Tarihi geçmişi Milattan Önce (M.Ö) 250 yıllarına dayanan Ünye Kalesi’nin gün yüzüne çıkarılması ve dehlizlerin turizme kazandıracak çalışmaları devrik eski Başkan Ahmet Çamyar başlatmıştı.

Çamyar cefasını ,Tavlı sefasını sürmeye devam ediyor.

Göreve geldiği günden itibaren dikili bir çöpü olmayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bugün gerçekleştirilen törende ödülü Niksar Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Meclis Kâtip Üyesi Özdilek Özcan’dan aldı.

Ödül töreni sonrası duygularını paylaşan Başkan Tavlı, titizlikle yürütülen çalışmalar sonrası tarihi değerlerin gün yüzüne çıkarıldığını ve gelecek nesillere aktarıldığını ifade etti.

ÇAMYAR’A TEŞEKKÜR ETMEDİ

Başkan Tavlı,AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş’a, Ordu Milletvekillerimiz Sn. Dr. Şenel Yediyıldız’a, Sn. Ergün Taşçı’ya, Sn. Metin Gündoğdu’ya, Ordu Valimiz Sn. Tuncay Sonel’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, İl Başkanımız Sn. Halit Tomakin’e, İlçe Başkanımız Sn. Kenan Selim Argan’a, ekibimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum derken, ödülü almasında baş mimar olan devrik Başkan Ahmet Çamyar’a teşekkür etmediği görüldü.