ÇALIŞKAN YENİDEN BAŞKAN

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Muhtaralar Derneği Ünye ziraat odası konferans odasında yaptığı 2. Olağan genel kurulunda mevcut başkanı olan Hasan Çalışkan’ı yeniden başkan seçti.

Ünye Muhtarlar derneği 2. Olağan Genel Kurulunu bugün yaptı. Dernek üyeleri muhtarların katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda tek liste yer alırken mevcut Başkan Hasan Çalışkan yeniden başkan seçildi.

Açık oyla yöntemiyle liste onaylanırken Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Hasan Çalışkan yaptığı konuşmada şu sözleri ifade etti;

“İçimizde yeni görev alan muhtarlarımız var. Beni tanıyan var tanımayanlar vardır. Ben 1999 yılında Fevzi Çakmak Mahallesine muhtar seçildim ve 5.dönem olarak görev yapmaktayım. Muhtarlar derneğinde uzun zamandır gerek yönetim kurulu üyeliğim gerek başkan yardımcılığı görevlerini üstlenen bir kardeşinizim. Malum bilinmek üzere pandemi dolayısıyla bir araya gelemedik. Herhangi bir faaliyet yapamadık en sevdiklerimizi kaybettik. Cenazelere gidemez olduk. Yenikent mahalle muhtarımız aynı zamanda dernek yönetim kurulu üyemiz olan Enver Altun’u ağustos ayında covitten dolayı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Muhtarımıza Allahtan rahmet diliyor kederli ailesine muhtarlarımız adına başsağlığı diliyoruz. İnşallah temennimiz bunlardan bu virüsten bir an evvel kurtulur yine eskiye en yakın zamanda döneceğimize inancımız tamdır.

SİZLERİN DESTEĞİ İLE ADAY OLDUM

Değerli muhtarlarım bizler seçilen kişileriz. Benim özellikle vurgulamak istediğim hiçbir muhtar birbirinden üstün değildir. Herkesin eşit olduğunu düşünüyorum. Değerli muhtar arkadaşlarım demek başkanımız Ahmet EKİCİ mahallesinde muhtar seçilemediğinden mevcut yönetim kurulu toplanarak göreve devam etmesi noktasında karar aldı. Bir müddet sonra derneğimize gelerek 16.04.2020 tarihinde istifa dilekçesini derneğe vererek başkanlık görevinden ayrıldı. Aynı tarihte yönetim kurulu toplanarak seçime kadar geçici başkan olarak benim yürütmemi istediler. O arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Pandemi dolayısıyla dernek seçimlerinin 01.06.2021 tarihine kadar yapılması noktasında açıklanmayışı sebebiyle seçimimizi yapamadık, serbest oluşu açıklandıktan sonra yönetim kurulu 01.06.2021 tarihinde aldığı kararla 23.06.2021 çarşamba günü yapılmasına karar aldık ve hayırlısıyla bugün seçimi gerçekleştiriyoruz.

Huzurunuzda hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlarım mümkün olduğu kadar sizleri telefonla arayarak desteğinizi isteyerek dernek başkanlığına aday olduğumu bu gücü sizlerden alarak aday oldum.

Görev aldıktan sonra derneğimizi en iyi şekilde temsil edeceğime hiç kuşkunuz olmasın bu konuda yanımızda olacağınıza hiç kuşkum yok. Beni dinleme lütfunda bulunduğunuz için derneğe hep beraber sahip çıkacağımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum.” Dedi.

Genel Kurulda söz alan muhtarlar, görevleri süresince yaşadıkları sıkıntıları ve beklentilerini de dile getirdiler.

Muhtarlar yeni dönemde aylık olarak bir araya gelebilecekleri bir toplantı talep ederken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler ile randevu alma noktasında sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.

Ayrıca genel kurulda yapılan oylama ile aylık aidat bedeli %75 olarak belirlendi.