BÜYÜKŞEHİRİN ŞEFKAT ELİ HER AN ONLARIN ÜZERİNDE

Reklam
Reklamı Gizle

KENDİLERİNİ YALNIZ HİSSETMİYORLAR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde bulunan kimsesiz, bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşların her an yardımına koşarak onlara yalnız olmadıklarını hissettiriyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ordu’da yaşayan bakıma muhtaç, kimsesiz ve yaşlı vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek adına gece gündüz çalışıyor. Giyim, gıda, ev eşyası, sıcak yemek, ulaşım gibi yardımların yanında düzenli olarak vatandaşların evlerine ziyaretler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aynı zamanda evde sağlık ve psikolojik destek hizmeti de vererek farkını ortaya koyuyor.

Bu kapsamda bir psikolog ve sağlıkçı eşliğinde evlere giden Büyükşehir Belediyesi ekipleri vatandaşların tansiyon, şeker gibi ölçümlerine bakarak gerekli kontrollerini gerçekleştiriyor. Öte yandan gerekli duyulduğu halde psikolojik destekle de onların yanlarında oluyor. Her an Büyükşehir Belediyesinin şefkat eli üzerinde olan vatandaşlar böylelikle kendilerini yalnız hissetmiyorlar.

“HAYATLARINI YAŞANABİLİR KILMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, 19 ilçede bulunan kimsesiz, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek ve her an yanlarında olabildiklerini hissettirmek adına gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Daire Başkanı Bilkay şöyle konuştu:

“Ordu’da yaşayan kimsesiz, bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşlarımızın günlük hayatlarını yaşanılabilir kılmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Gıdadan, giyime, sıcak yemekten, ulaşımına kadar her türlü ihtiyaçlarını karşıladığımız vatandaşlarımızın aynı zamanda evlerine ziyaretler gerçekleştirerek evde sağlık ve psikolojik destek hizmeti de veriyoruz. Evde sağlık hizmeti kapsamında hemşiremiz eşliğinde tansiyon ve şeker ölçümleri yapıyoruz. Gerekli durumlarda psikolojik destekte vererek her anlamda yanlarında olmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz 19 ilçemizde tek tek kapıları çalarak ihtiyaçları gidermek adına gece gündüz çalışıyor. Onların mutluluğu için de çalışmaya devam edeceğiz.”