BÜYÜKŞEHİR’DEN MAYIS 7’Sİ ŞÖLENİ

Reklam
Reklamı Gizle
4ca78b58-5243-4769-be76-e73fa2b98811
Ordu Büyükşehir Belediyesi, halk arasında “Mayıs Yedisi” olarak adlandırılan bahar şenliğine özel şölen tadında program düzenledi.
Ordulu Türk Halk Müziği sanatçıları Ümit Tokcan ve Gaye Aksu’nun sahne aldığı program, çevre ilçe ve illerden Altınordu ilçesine gelen vatandaşların beğenisini topladı. Yüzlerce yıllık geçmişe sahip olan, Hızır ile İlyas peygamberin dalgaların kırıldıktan sonra, deniz sularının karayla temas ettiği noktada buluştukları gün olarak bilinen “Mayıs Yedisi Şenliği” kapsamında, Ordulular her yıl olduğu gibi yine Altınordu ilçesine akın etti. Piknik yapan, daha bol kazanç sağlamak için tezgâhlarını açan satıcıların uğrak noktası olan Ordu sahilinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından etkinlik düzenlendi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Genel Sekreter Dr. Mustafa Çöpoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım, Daire Başkanları ve binlerce Ordulunun katıldığı konserde, Türk Halk Müziği sanatçısı Ümit Tokcan ve Gaye Aksu söyledikleri birbirinden güzel eserlerle seyircileri coşturdu.
ORDU DENİZİ TÜRK TURİZMİNİN HİZMETİNE AÇILDI
Konser arasında sahneye çıkarak konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Mayıs Yedisi Şenliği’nin görsel şölen oluşturduğunu ifade ederek; “Çok güzel bir görsellik var. Katılımcılar ve sanatçılar Ordulu. Ordu ağırlıklı bir program” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin kiraladığı gezinti teknesinin hizmet vermeye başladığına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz; “Orduluların yüzde 99’u denizden Boztepe’yi görmedi. Denizle iç içe olup da bu kadar uzak olan başka bir il yok. Bu gezinti teknesi sayesinde Ordu denizi Türk turizminin hizmetine açıldı” şeklinde konuştu.
BAŞKAN YILMAZ’DAN DOKUNULMAZLIK YORUMU
Konuşmasında TBMM’deki dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik alınan kararı da değerlendiren Başkan Yılmaz; “Terör örgütlerinin Meclis’te yer alan uzantılarının dokunulmazlıkları kaldırıldı. TBMM’de terörist gibi davrananlar artık mahkemede hesap verecek. Dokunulmazlıkların kaldırılmasının mutluluğunu yaşadım” diye konuştu.
Başkan Enver Yılmaz, konuşmasının ardından “Mayıs Yedisi Şenliği’nde sahne alan Ümit Tokcan ve Gaye Aksu’ya çiçek takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir