BÜYÜKŞEHİR YANLIŞTAN DÖNMELİ

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi gazetemize yaptığı açıklamalarda Büyükşehire yüklendi.Başkan Sobi,”Büyükşehir yanlıştan dönmeli”diyerek uyarılarda bulundu.

  Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi ,”Bir şehirde sürekli sivil toplum kuruluşları önerilerde bulunuyorsa bu şehirde bazı şeyler eksik gidiyor demektir. Bizim bu şehrin temsil noktasında hem siyasi anlamda hem büyükşehir olduktan sonra büyükşehir meclisinde temsilcilerimiz var. Dertleri kentleri olsaydı emin olun biz sorunları konuşmazdık. Sadece teşekkür mesajları yayınlardık ve gurur duyardık. Bakıyorsunuz her şeyle alakalı mutlaka bir ses çıkıyor bir sahil düzenlemesi olsun ,bir saha çalışması olsun ve görülmeyen mesela bu hamamlarımız görülmeyen değerlerimiz olsun .

  Siz Altınordu’dan baktığınızda Altınordu gözüyle bakarsanız göremezsiniz. O gözlüğü çıkartacak olan oradaki temsilcilerimiz.

Büyükşehir Belediyesi Ünye’de özel şahsa ait bir konağı restore edip daha doğrusu iyileştirip kiralama yoluna gitti .Bu tamamen yanlış bir uygulama kiraladınız mekân sizin değildir siz geçici otuyorsunuz. Ve burada yapılacak olan yaklaşık 1 milyon tl üzerinde bir iyileştirme çalışması olacak.

Siz şimdi satın alıp Ünye’nin Ordu’nun yüzlerce yıllık geleceğine turizmine ,kültürüne ve sanatına hizmet edecek değerler dururken niye insanların özel mülkünü onarıp insanlara değer kazandırıyorsunuz.

Bu uygulama ile Ünye değer kazanmış olmayacak o konağın rehabilitasyonuyla sadece kişinin özel mülkü değer kazanmış olacak.

Bu ve benzeri yanlışlardan dönülmesini istiyoruz.

Kararlar alınırken de sahanın aktörleriyle fikir alışverişi yapın. Turizm le ilgili bir faaliyet yapılacaksa kimse kusura bakmasın bu sahada 30 yılını vermiş biz ve benzeri bütün arkadaşlarımızın cani gönülden buna destek vereceğinden hiç şüpheniz olmasın.

  Diğer taraftan bakıyorsunuz Fevziçakmak sahili düzenlemesi yapılıyor ama maalesef Atatürk parkına ve şehrin ana merkezine ulaşacak köprü kesinlikle projede yok. Ve yapılmayacak şimdi biz bunu dile getirmemiz yanlış mı oluyor?

Bunun benzerini Altınordu’da üç katı uzunluğunda köprü ile iki yakayı birbirine bağlayan bir büyükşehrimiz var. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde hamamlarımızla ilgili taleplerimizde haklı olduğumuzu gösteriyor.

Ben kendim için istemiyorum bunu kentim için istiyorum. Kentin elinde değerlerin bir sonraki kuşaklarda geçmesini istiyoruz.

  Kaldı ki bu iki hamamımız da biri Cumhuriyet meydanında olan eski hamam gerçekten Ünye’nin kültür kimliğini sanat kimliğini ortaya çıkaracak merkezi yerde bulunuyor.

Çifte hamamımız Ordu’nun tek çifte hamamı ,bu hamamdan Karadeniz’de üç tane var. Bir tanesi Ordu’dadır.Bu bir şanstır ve bu gözle bakılması ve bu anlamda hareket edilmesi istiyoruz. Bu hamamları topladığımızda büyükşehir bünyesinde il kültür müdürlüğü bünyesinde gereği neyse yapılarak, Ordu turizmine ve karedeniz turizmine kazandırılmasını bekliyoruz ve talep ediyoruz ”dedi.