BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMADI

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk konuk olduğu A52 TV ekranlarında yayınlanan Spor Gündemi programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tamtürk kulüp çalışmaları hakkında bilgiler verirken amatör kulüplerin desteklenmeleri konusunda gerekli ilgiyi görmediklerini söyledi.

Tamtürk, Ünyespor’da  hiçbir zaman altyapıya önem verilmediğini bu yüzden Kulübü kurduğunu ifade ederek;
‘Bizler aslında Ünyesporun futbolcu ihtiyacını karşılıyoruz. Buna rağmen aslında yukarıdan aşağıdaki takımlara destek verilmesi gerekir. Ama bu zamana kadar bu hiç olmadı. Kısacası  Ünyesporu bugüne kadar yönetenlerin hiçbirinin altyapı derdi olmadı. Çünkü altyapı uzun ve meşakkatli bir iş. Bu sebeple kimse bununla ilgilenmedi. Ciddi anlamda altyapıya değinirsek Ünye’den iyi sporcular çıkartırız.

Bugün semt sahalarına ihtiyaç var. Belediyenin Cevizdereye servis yapması lazım. Sporcuya ulaşımı rahat tesislerin olması gerekiyor.
Atatürk Parkı’ndaki halısaha biraz daha büyütülüp uygun hale getirilirse daha iyi olur. Bu durumu Başkan Hüseyin Tavlı’ya ilettik. O da olumlu karşıladı.

Otdu Büyükşehir Nelediye  3 lige takım çıkaracağım diye harcadığı parayı amatör kulüplerine dağıtsa daha büyük işler yapılabilir .Ama onlar iki senedir söz verdiklerini bile vermediler.

Bu arada Çınarsuyu’nda ki sahanın  ve soyunma odalarının  yapılmasında emeği geçen Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran’a da teşekkür ediyorum.” dedi
Programın tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;