Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

BULANCAKSPOR’DA GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

BULANCAKSPOR’DA GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ
12 Ağustos 2021 - 0:38

Ünyeli Teknik direktör Cihan Özal Bulancak spora transfer olmasının ardından A52tv kameralarına konuştu.A52tv genel yayın yönetmeni Yunus Zor’un sorularını yanıtlayan Cihan Hoca hedeflerini ve transferin bilinmeyenlerini anlattı.

BULANCAKSPOR’DA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK

Cihan Özal“Geçen hafta çarşamba günü buraya geldik. Başkanımız Gürdal Bey ve antrenörümüz Hakan Bey ile üç günlük bir görüşmenin ardından Bulancak Spor ile anlaşmış oluyoruz. Geçen yıl Ünye Sporda çalıştığımızda tam liglerin bitmesine yakın pandemi çıkmıştı. Haziran ayında kısa bir süre ligler oynandı. Bu sene takımlara katılmak isteyen katılır, katılmak istemeyende baki kalır diye bir şans verdiler. Bizim geçen yıldan itibaren Bulancak Spor ile anlaşmış 12 tane sporcumuz var. Pandemi sürecinde ve liglerin başlamasına yakın buradalardı ancak lige katılmayacaklarını öğrenince memleketlerine döndüler. Benim anlaşmamdan sonra da oyuncularla görüşüldü. Çalışmalarımıza başladık ve çalışmalarımıza pandemiden dolayı biraz erken başladık. Ağustosun 21’de kulübümüzün açılışı olduğu için de erken başladık.

GÜZEL OYUN OYNAYAN TAKIM HEDEFİNDEYİM

Yeni süreçte transferlerimiz olacak. Ekip arkadaşlarımız fena değil, yeni transferlerle daha iyi olacaklardır. Bulancak Spor geçmişten itibaren zor dönemlerden geçti. Ben kendim 2005-2006’lı yıllarında bu kulüpte kaptanlık yaptım. Takımımız şu an bal liginde ama bal liginde olup olmaması önemli değil. Bizim için önemli olan elimizden gelen gayreti göstermek ve değerini bilmek. Ben yönetimle görüştüğümde iyi bir kadro oluşturabilir. Yalnız takımımız şampiyon olmayabilir ama bizim takımımız mücadele etmeden olmaz dedim. Trabzon ve Ordu gibi katılacağımız gruplara güzel bir Bulancak Sporu izlettirmeyi hedefliyoruz.

AŞILANMA BAL LİGİNİN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR

Pandemide önceden bal ligine hes kodu ile alınıyordu ve aşı yoktu. Şimdi ise aşı avantajımız var. Bütün kulüplerimizin aşı olmama gibi bir sıkıntısı yok. Futbolcularımızın geneli 18 yaş üstünde olduğu için aşı olmama gibi bir sıkıntısı gözükmüyor. Kulüpteki herkes futbolcular, çalışanlar gibi herkes aşı olursa bal liginin oynatılacağını düşünüyorum. Kamuoyunda ki bütün herkes bal liginin oynanmasını bekliyor. Federasyon tarafından bal liginin oynanıp oynanmayacağının bir karara bağlanması gerekiyor. Bizim umudumuz oynanacağı tarafından çünkü ona göre çalışma yapıyoruz.

BULANCAK BIRAKTIĞIM GİBİ DEĞİL DAHA İYİ

Bulancak halkını güzel bir açılış bekliyor. Sanırım uzun bir süredir bir açılış yapılmamış. Açılışta futbolcular tanıtılacak, bizler konuşmamızı yapacağız. Hülya Polat sanatçımız gelecek, şöhretler maçı oynanacak ve son olarak da Bulancak Spor olarak bir hazırlık maçı gerçekleştireceğiz.

Çoğu kulübümüzün en temel sorunu Kulüp binasının olmaması. Ben ilk Bulancak Spora geldiğimde 2005-2006 yılıydı. Şehir merkezinde 5 katlı bir bina vardı. O binanın üstünde kalıyorduk. O zamanlar stadyum yakın değildi ve toprak zemindi. Şu an gelişimin üzerinden 16 yıl geçmiş, örnek vermek gerekirse stadyum değişmiş ve yeni saha yapılmış. Sporcuların rahat etmesi için ve çalışması için ağırlık salonları yapılmış. Benim bıraktığım ile şimdi ki arasında çok fark var. Tam bir futbolcu ve antrenör için çalışacak yer olmuş.

KENDİMİZE GÜVENİYORUZ

10 yıldan itibaren antrenörlük yapıyorum. Ünye Sporda 2. Ve 3. Lig de çalıştım. Bal liginde zor zamanlarda arkadaşlarla birlikte antrenörlük yaptım. Benim şöyle bir öngörüm vardır. Hangi kategoride olursa olsun önemli olan kendinize güvenmek. Ben bu zamana kadar hiçbir şeyden korkmadım. Allah’ın izniyle Bulancak Spor güzel bir ekip kurduktan sonra güzel bir şekilde temsil edeceğimize inanıyorum.

GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

Geçen yıl lige girebilseydik farklı ilçelerden olan futbolcularımız var. Lige girilseydi bu arkadaşlarımızın performansları görülürdü yani en azından oyuncuları tanınması tarafından çok daha iyi olurdu. Geçen seneden kalmış 12 sporcu en azından Haziran’a kadar antrenman yapmış sadece lige katılım olmadığı için memleketlerine geri gönderilmiş. Şu anda fena bir iskelet yok onun üzerinden giderek güzel işler yapacağımıza inanıyorum.

BULANCAKLILAR HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKLAR

Genelde takım ruhu bal liglerinde daha çok oluşuyor. Örnek vermek gerekirse, geçen sene Manisa da 12 kişilik takım belliydi ve şampiyon oldu. Bir diğer örnek ise Eyüp Spor, hiç konuşulmuyorken birden şampiyon oldu. Bal liginde 14’lü bir takımlar oluyor. Herhangi bir galibiyet olmadan beklentiler büyük oluyor. Benim görüşüm güzel bir ekip yapmak. Herkesin bir bütçesi vardır kimisi az parayla çok iş yapar. Önemli olan ekibi iyi oluşturmak. Bir takımda birlik beraberlik olmadığı zaman başarı gelmiyor. Bu birlik ve beraberlik olmadığı zamanda sıkıntılar başlıyor. Sıkıntılar oluşmaması içinde birlik ve beraberliğin bozulmaması gerekiyor. Bizim çok büyük iddiamız yok ama Bulancak halkına şunu söylemek isterim ki, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız ve takımımızı da en iyi yerlere getirmek için çaba sarf edeceğiz.

BULANCAK SPOR’A DESTEK ÇOK

Bulancak Spora taraftar olarak çok büyük bir sevgi var. Örnek verirsek biz burada oynadığımızda prosedürde 3. Ligdeydi ama benim geldiğim sene 2’den düşmüş bir takım vardı. Eğer takım 3’den düştüğü zaman genelde taraftar gelmez ama ben geldiğim senelerde Bulancak açık ve kapalı stadyum ful dolu oluyordu. Bulancak Spora karşı burada çok büyük bir sevgi ve arzu oluyor.

Geçen sene pandemiden dolayı taraftar katılamadı. Bu sene pandemi kaldırılıp lig oynadığı zaman bal ligi de yüzde 50 verilir. İnsanlar futbolu özlemişler ve bekliyorlar. Futbolda artık büyük ve küçük takım kalmadı. Örneğin Fenerbahçe neyse Bulancak Sporda öyle, çünkü insanlar artık memleketini destekliyor.

PANDEMİDE FUTBOLU ÖZLEDİK

Sosyal aktivitelerimizi veya hobilerimizi, insanlar ellerinden gidince bazı şeylerin kıymetini çok iyi anlıyor. Bulancak Sporun teknik direktörü oldum. Allah’ın izni ile de elimden gelen gayreti göstereceğim.

Taraftarlarımıza mesajım, inşallah ligler oynanır. Ligler oynandığı zaman gerçekten güzel bir takım oluşturacağız. Bulancak’a gelen takımlar çok çekinir zor oynardı. Zor bir deplasman, biz burada oynadığımızda içeriden sadece 1 rağbet almıştık.  Güzel bir takım oluşturup taraftarlarımıza güzel bir maç izletmeyi hedefliyoruz. Yenilse bile yenilmeyi hazmetmeyen bir takımı onlara söyleyelim.” dedi.  

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P