Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Bugün Beyaz Meleklerin Günü

Bugün Beyaz Meleklerin Günü
11 Mayıs 2021 - 15:28

Ünye devlet hastanesi başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu, beyaz melekler diye de tabir edilen sağlık sektörünün bir kanadı olan hemşirelerin gününü kutladı.

12 Mayıs hemşireler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ünye devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu, hemşirelerin özveri içerisinde mesleklerini icra ettiklerini ve önce insan düsturu ile topluma hizmet ettiklerini ifade etti. Kutlu açıklamasında şunlara deyindi;

“Kişi ve toplum sağlığının korunarak hasta bakımının bilimsel yöntemler, özveri, sabır ve şefkatle sağlanması hususunda, ‘önce insan’ düsturuyla topluma hizmeti ilke edinmiş, insan sağlığı için önemli ve kutsal bir görev ifa eden hemşirelerimiz, yerine getirdikleri bu kutsal görevle hiçbir ayrım gözetmeksizin, birey, aile ve topluma, sağlıklarını kazandırmak için çalışırlar. Zira onlar, insan sağlığından daha önemli ve öncelikli hiçbir şey olmadığını çok iyi bilirler.

Küresel salgın ile mücadele ettiğimiz şu dönemde tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte yoğun mesai harcayan değerli hemşirelerimize şükranlarımı sunuyorum.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Ülkemizde de hemşireler, sağlık kuruluşlarında kendilerine ihtiyaç duyulan her yerde, hastaların sağlıklarına kavuşması adına, sağlık ordumuzun bir neferi olarak, sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi olmaya devam etmektedir.

Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, sağlık camiamızın kanatsız melekleri olan değerli hemşirelerimize verdikleri emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Kendilerine, bu kutsal görevlerinde başarılar temenni ediyorum”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-