Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BU TÜR HIRSIZLIĞA DİKKAT ÇEKİLDİ

BU TÜR HIRSIZLIĞA DİKKAT ÇEKİLDİ
01 Eylül 2021 - 23:02

İlçemize çevre illerden ikamet hırsızı bayanlar geliyor. Bunlar 2 , 3 veya 4 kişi ve bazen yanlarında 8-17 yaş arası kız erkek çocuklar olabiliyor. Dil düşürme yöntemi ile kapıyı kilitlemeden çekerek evinde çıkıp giden ikamet sahiplerinin evlerine ellerindeki aparatlarla 3-5 saniye içerisinde kapıyı açarak girebiliyorlar.

Bu bayanlar eldivenle eve girip kesinlikle evi dağıtmadan evleri soyup gidiyorlar. Ev sahibi soyulduğunu evdeki altını ve parası lazım olduğunda bakınca anlıyor.Bazen 5 dakikalığına mahalle bakkalına gidip gelen bir ev sahibinin bile evi soyulduğu oluyor.

Bu şahıslar önce ikametin ziline basıyor, açan olmazsa aparatla kilitlenmemiş kapıyı açıp evi soyuyorlar.Kilitliyse diğer daireyi deniyorlar. Ev sahibi kapıyı açtığı zaman pardon kiralık ev bakmıştık, yanlış geldim, Ayşe hanımın evi burasımı gibi bahane uydurarak özür dileyip gidiyorlar.

Bu sebeple 5 dakikalığına bakkala giderken bile kapınızı kilitlemeden çıkmayın.

Apartmanda zillilerinize basıldığında mutlaka sorgulayın.

Yabancı bu tür şahısları mutlaka 112 yi arayarak polise bildirin.

Apartman giriş kapılarını kapalı tutun , mümkün olduğunda apartmanların girişine ve çevresine güvenlik kamerası koyun.

Kilitlemeden evden çıktığımız zaman mutlaka geri dönün ve kapınızı kilitleyin.

Kapınızı kilitlemeyi unutursanız, eve geldiğinizde paranızı ve ziynet eşyalarınızı mutlaka kontrol edin

İkamet hırsızlıkları konusunda Ünye polisinin çok başarılı olduğunu biliyoruz, Benim evim soyulmaz demeyin, Soyulduğunuzu geç fark etmeniz şüphelilerin polis tarafından tespit edilmesini zorlaştırır.Emek vererek yaptığınız birikimlerinizi sahip çıkın.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-