Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BİZ İTTİFAK ORTAĞIYIZ HÜKÜMETİN DEĞİL

BİZ İTTİFAK ORTAĞIYIZ HÜKÜMETİN DEĞİL
06 Mayıs 2021 - 1:24

Büyük Birlik Partisi İ Başkanı Durmuş Zor A52TV’ye özel açıklamalarda bulundu.Zor, Cumhur ittifakını ,Başkanlık sistemini ve bir çok konuyu değerlendirdi.

BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HALK KABUL ETTİ

BBP İl Başkanı Durmuş Zor,”millet, %50’nin üzerinde oy verdiği an başkanlık sistemi kabul edildikten sonra doğal olarak Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı şeklinde iki tane ittifak oluşmuş oldu.

Büyük Birlik partisi tercihini Cumhur İttifakı’nın dan tarafa yapmış oldu. Tabi burada AK partisi MHP ile beraber Cumhur ittifakı oluşturulmuş oldu. Şimdi başkanlık sisteminde zaten sayın Cumhurbaşkanı hükümeti kendisi oluşturuyor .

 Efendim bunu tartışmayacağım millet bunu tartışmak suretiyle zaten başkanlık sistemi ile kabul etti. Böylece de Cumhurbaşkanı olan kişi bakanlar kurulunu atıyor son zamanda mesela daha dün yanılmıyorsam bir kararname daha çıktı .Bütün kadrolar sayın Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek. Bakanlar kendi alacağı ihtiyacı olan kendi personelleri de alamıyor. Cumhurbaşkanı alacak onların karşılıklı olarak geçişlerine müsaade edecek böylece sayın Cumhurbaşkanı olan kişiler artık bu sistemde son derece güçlü her şeyi belirleyen kişiler haline geliyor.

BİZ İTTİFAK ORTAĞIYIZ HÜKÜMETİN DEĞİL

Sistemin içerisinde olduktan sonra genel başkanımızın bir sözü var “biz Cumhur İttifakı’nın ortağıyız ama, hükümetin ortalığı değiliz”. Bakanları biz tayin etmedik, devletin diğer şartları içerisinde değiliz. Yerelde de aynen bu böyledir.

SEVABINA ORTAK OLMADIĞIM İŞİN GÜNAHINA ORTAK OLMAM

Burada iyi olduğunda doğal olarak sayın Cumhurbaşkanına yazılacaktır .Yani başarılı olduğunda ,peki kötü olduğunda vatandaş diyor ki siz destek verdiniz sebep oldunuz doğal olarak hesap soracak. Öyleyse sevabına ortak olmadığın bir işin %100 günahına ortak olmam.

2 KONU DIŞINDA HER KONUYU TARTIŞIRIZ

Büyük Birlik partililerin rahmetli kurucu genel başkanımızla birlikte kuruluş sırasında belirlemiş olduğumuz bir şey var .Biz Allah’ın birliğini ve peygamberin risalesini tartışmayız onun dışında her şeyi tartışırız.

KANUNLARA KENDİLERİ UYUMADI

Sağlık Bakanı çok ciddi bir mücadele verdi mi verdi. Ama son dönemlerde öyle bir hale gelindi ki kanun çıkaranlar ve genelge yayınlayanlar kendi kanunlarına ve genelgelerine uymadılar. Kendi kanunlarına ve genelgelerine uymayanları ben savunmak zorunda mıyım?

Diyorsunuz ki vefat halinde cenazeye 30 kişi katılır uymuyorsanız o zaman doğal olarak derim ki ,

bir taraftan kahvenin önünde 2 kişinin çay içmesi ,pastanenin önünde iki kişinin bir araya gelip de görüşmesi , çay içmesi ,lokantada bir masaya karşılıklı oturması sakıncalı ise orada duracaksınız. Hatta temcit pilavı gibi durmadan maske, mesafe ve hijyen diyorsanız 10 bin kişilik cenazeleriniz tartışılır, sizin kongreleriniz tartışılır.

PARTİ KONGRELERİNDEN SONRA VAKALAR ARTTI

Türkiye’nin her bir tarafından kongrelere binlerce araç gitti .Sonuçta 30 kişilere kadar vefat olayı düşmüşken, Allah mekanlarını cennet etsin bugünlerde 300 civarında günlük vefat ediyor. Vakaların artık sayısı bilinmez hale geldi.

DESTEKLER YETERSİZ

Problemlerin çözülemediğini vatandaşların mağdur olduğunu zor durumda kaldığını görüyoruz. Özel hayatınızda kahvehanelere gitmiyor olabilirsiniz ama Türkiye’de 700bin e kahve var ise 5 milyon insan kahve kapalı olduğu için zor durumdadır. Okullar kantinler restoranlar kafeler kapalı olduğu zaman şu kadar insan zor durumdadır. Şimdi biz doğal olarak bu insanlara iyi niyetle destek olun.

NEDEN KÖTÜ ŞEYLER DE ÖNDE OLALIM

Vakada neden lider olayım ?Ekonomide lider değilim, eğitimde lider değilim, turizmde lider değilim ama virüsün bulaşma biçiminde liderim neden ?

Yani Ordulular hiç kanun nizam tanımayan insanlar mı bu kadar mı saygısızlar?

Ahlaki yozlaşmaya ve TVlerde yayınlanmasına mutlaka müdahale edilmelidir . Bu toplum ekonomik anlamdaki özgürlüklerini 3- 5 yıl içinde çalışırız kurtarır ama ahlaki bozulmuşluğu kurtaramaz. Böyle bir şeye müsaade edilmemeli RTÜK ve aileden sorumlu bakanın görevini yapmalıdır.

84 MİLYON BİRİZ BERABERİZ

84 milyon Türk milleti kardeşiz diyeceğiz öbür taratanda 84 milyonun 40 milyonuna karşı olacağım ,savaş açacağım öyle bir şey yok. Hepsi ile arkadaşız ,kardeşiz ve bu milletin fertleriyiz. Doğal olarak bu memlekette birlik beraberliği ve güzelliği en doğru şekilde korumak zorundayız.”DEDİ.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-