BİSİKLET YOLUNDA YARALANAN VATANDAŞ BELEDİYEYİ DAVA EDECEK

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’ye yapılan bisiklet yolu lazalara sebep olmaya devam ediyor. Bisiklet yolu ile alakalı yaralanmalarda hastaneye başvuranların her gecen gün arttığı öğrenildi. Bu yaralama olaylarına bir yeniside dün aksam eklendi.

Eol Erken isimli vatandaş bisiklet yolunda bulunan kedi gözleri nedeniyle kolu kurıldı.

Bisiklet yolu mağduru Erken başından geçenleri gazetemize anlattı ve belediyeyi dava edeceğini söyledi.

Erken”Ben iş makinesi operatörüyüm. Dün akşam saat 22:00 civarında bisikletle sahil turu yapmak istedim. Çamlığa kadar gittim geri dönerken de bisiklet yoluyla yürüyüş yolunun ayrımında bulunan kedigözleri dolayısıyla bisiklet kazası yaptım. Bu kedigözünün birini mağdur edeceğini dile getirmiştik ama bunun bizim başımıza geleceğini tahmin etmedik. Bisikletle ilerlerken ön tekerleğin kedigözüne deymesiyle dengemi kaybedip düştüm.

Düşme sonucunda hastaneye gittim ve yapılan kontroller sonucu dirseğimde kırık olduğunu öğrendim. Kolum şuan alçıya alındı ama pazartesi günü tekrardan hastaneye giderek ortopedi doktoruna muayene olacağım.  

Hastanenin acil bölümüne gittiğimde son zamanlarda bu tür vakaların çoğaldığını söylediler. Ben iş makinesi kullanarak geçimimi sağlıyorum. Kaza sonucu işimi yapamamamla birlikte normal ihtiyaçlarımı da karşılayamıyorum. Ben buradan yetkililere sesleniyorum, kedigözünün yere gömülü olan modellerinden olursa daha iyi olur.” dedi.