BİR HAFTADA İKİ BASKIN, AMA ORTADA BELEDİYE YOK

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de son bir hafta içerisinde yağan aşırı yağmurlar bazı ev ve işyerlerinde zarara yol açarken, mağdur olan vatandaş ne belediyelerden, ne de OSKİ’den çözüm ve muhatap bulamıyor.

Karadenizi etkisi altına alan şiddetli yağmur karşısında yaşanan mağduriyet hikayelerine her gün bir yenisi ekleniyor. Hafta başında yağan şiddetli yağmurda giderlerin geri basması sonucu evini su basan Orhan İnce, aynı sıkıntıyı dün gece de yaşarken konuya ilişkin mağduriyetin giderilmesi konusunda belediyelerden ve OSKİ’den muhattap bulamadı.

“Dere taşsa sel oldu, afet oldu derim” diyen mağdur vatandaş Orhan İnce, “bu menfezlerin giderlerin evlere geri basması bizim suçumuz değil. Dere taşsa bu bir afet deriz ama Ünye Belediyesi ve OSKİ üzerine düşen görevi yapmadığı için bugün benim evimi ikinci defa su bastı. Hafta başında bir defa yaşadık ve o kadar uğraşmamıza rağmen ne Ünye Belediyesi ne de OSKİ gelip de neyin var demedi. Biz bu sıkıntını hallederiz bir daha da evine su basmaz demedi. Dün gece yeniden evimin giderleri geri basarak evimi komple su bastı. Evinde şuan eşyalarım da dahil olmak üzere zemin mobilyalarım kullanılmaz halde. Bu işin sorumlusu ben miyim yoksa bu alt yapının sorunu çözmeyen belediye yetkilileri midir” dedi.

“Poz vermeyin, çözüm üretin”

Belediye yetkililerinin ve ekiplerinin kendi sayfalarında boy boy fotoğraflarının yayınlandığını söyleyen mağdur vatandaş Orhan İnce, “Bir haftadır aramamıza rağmen bir kere kapımıza gelmiyorlar. Bakarsanız her yağmurda birileri bir yerde poz veriyor çalıştık, Ünye’de hasar yok diyor. Size gelen hasar bildirimleri ve sizin yapmanız gereken eksiklikleri şikayet etmemize rağmen bize ve bizim gibilere kulak vermezseniz tabiki Ünye’de zarar yok dersiniz. Boş sokaklarda poz vermek yerine gelinde sizin yüzünüzden mağdur olan insanlara yardımcı olun. Ben burayı temizleyecem yeniden yapacam ama siz buraya gelmezseniz, çözüm üretmezseniz yarın yağmur yağınca yine evimi su basacak. Azıcık vicdanı olan buraya gelir ve halimizi görür. Bir hafta da iki defa evimi su bastı, Allah’ını seven gelsin de baksın şu sokakta ki menfezlere” dedi.