BİNA DEĞİL BÜYÜKŞEHİR SATIŞA GELDİ

Reklam
Reklamı Gizle

A52TV de her cumartesi yayınlanan GÜNDEM ARENA program yorumcusu Oktay Fidan, Ordu Büyükşehir Belediyesinin kullanımında bulunan Ünye Belediyesine ait taşınmasın SGK’ya devrinin ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fidan Ünye Belediyesinin satıştan zarar ettiğini söyledi.

GÜNDEM ARENA program yorumcusu Oktay Fidan’ın açıklamarına şöyle devam etti.

TEK SUÇLU BAŞKAN DEĞİL

“Bu binanın satışı yapıldığı zaman olağan üstü toplantı yapıldı. Bu karar alındıktan sonra partinin belli bir kademesinde olan insanlar parti binasında toplantı yaparlar.. Ben inanıyorum ki meclis üyelerinin içeresinde bu işe karşı çıkanların sayısı oldukça fazladır. Parti binasında yapılan toplantıda bir karar alınır.

Bunun sonucunda sadece Belediye Başkanın suçu yok. Orada o kararlar hep beraber alınmıyor mu?. Ben Hüseyin Başkanıma sadece sen suçlusun diyemem. Orada o meclis üyeleri bu kararın altına imzasını atıp sessini çıkartmadıysa hepsi bu işten sorumludur. Yalandan yere oraya buraya oynamaya gerek yok. İlçe Başkanı %51 daha suçlu çünkü sen Ünye’nin İlçe Başkanısın , sen mülkü sattırdın mı? kardeşim, Belediye Başkanı satar.

Ben 89 ‘dan itibaren siyasetin içeresindeyim. Geçmişte ki bazı Belediye Başkanlarımız 120 dönüm yer kamulaştırılması yaptı. Bu 120 dönümün içeresinde bu kadar kamulaştırılmış alan varken, şehrin ortasında ki bu merkez binası mı göze battı. Her yer bitti sattınız da hazır bu bina mı kaldı satılacak. Bu 120 dönüm kamulaştırılan yerde Ünye’nin çevre taraflarında hiç mi yer yoktu?

ÜNYE BELEDİYESİ ZARAR ETTİ

Olmadı bu iş bence yanlış oldu. Büyükşehir’in de merkez binası olarak kullandığı bu binayı satıyorsan , Büyükşehir’i de satışa getirdin demektir. Biz Ünyeliysek, Ünye ile ilgili düşüncelerimiz söyleyeceksek ben konuşurum. Bugün siz oradaysanız yarın yoksunuz. Madem ki bu satışı göğüsleyecek kadar cesaretiniz vardı. Hiç olmazsa şahıssa satın, oranın değeri bugün 50 milyon lira ,peki ya SGK’ya kaça verdiniz ,bu fiyatın yarısına .Hiç olmazsa geri kalan para ile gitseydiniz de Üniversiteyi bitirseydiniz. Ünye’ye 5 bin tane öğrenci gelseydi. En azından çıkardınız televizyona ben burayı sattım, 5 bin tanede öğrenci geldi derdiniz millette size bir nebze olsun hak verirdi” dedi.