Bıçak Kemiğe Dayandı

Reklam
Reklamı Gizle

KKHH

 

 

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Ünye Belediyesi tarafından, Ünyeli vatandaşların ve özellikle kriz ortamında zar zor ayakta duran esnaflara yaşatılan sıkıntılar bitmek tükenmek bilmiyor. Esnaf ve seyyarların kendilerine uygulanan baskı ve  gece yapılan operasyonlar  nedeniyle  Ünye Belediyesinden şikayetleri  artarak devam ediyor. Son olarak esnafların sorunlarının çözülmediğini belirten seyyarlar, “Şuan için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Verilen sözler tutulmadı.Yeter artık, bıçak kemiğe dayandı. Canımıza tak dedi, psikolojimiz bozuldu.” dediler.

Esnaflar adına konuşan Sedat Yelen;

-Soruyorum; “Seyyar arabaların kaldırılması kanunu sadece Ünye’de mi geçerli?”  

Ben 53 yaşında ve Türkiye’nin yaklaşık her ilini gezmiş bir insanım. Ülkemizin, Rize’den İstanbul’a kadar her şehrinde seyyar satıcılık var. Soruyorum; “Seyyar arabaların kaldırılması kanunu sadece Ünye’de mi geçerli?”

Ünye Belediye Başkanımız bize hiç sahip çıkmadı.

Bize faydasının olmadığı gibi Ünye’ye de hiçbir artısı yok. Kimse Ahmet Çamyar’ın başkanlığından memnun değil. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar bizim görüşümüzü almadan, merkez dışında olan Atatürk parkına balıkhane yaptı. Bunu yaparken kime sordu ve iyi etüt etti mi ?Bence çalışma iyi ama yer yanlış.

Seyyarlara yakın zamanda tekrar operasyon yapacaklarmış.

-“Bende Ak Partiliyim”

Ben Ahmet Çamyar’ı eleştiriyorum diye kimse yanlış anlamasın. Bende Recep Tayyip Erdoğan’ın eseriyim ve bende Ak partiliyim. Ünye’miz bir inci ama yöneticileri yönetici değil. Düşünün işte, burası Ünye ve biz seyyar satıcılara karşı  gece yarısı operasyon düzenleniyor. Burası Rusya’mı? Yada biz Rus vatandaşı mıyız?

Seyyarcılık ve balıkçılık işi eskisi gibi değil, zaten bitti ama buna rağmen Başkan bizi daha da bitiriyor.Gecen gece yaptıkları operasyon hızlarını kesmedi heralde,yine operasyon yapacaklarmış.Gelsinler buyursunlar dedi.

Sayın Başbakan Yardımcımız ile Görüseceğiz

Sayın Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş’a ulaşıp milletin bu belediyeden ne çektiğini ve son durumu kendisine anlatacağız.Kendisinden de, Ankara’dan Ünye’nin tanımadığı birini göndererek birkaç gün Ünye’nin Ahmet Çamyar’dan memnun olup olmadığına ilişkin araştırma yaptırmasını isteyeceğiz.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve iki yardımcısı belediyenin imkanları ile zevki sefa yaparken,fakirin ekmeği ile oynandığını anlatacağız.Ünye, Ahmet Çamyar’dan memnun değil. Ünye’yi Erhan Eren ve Murat Ocak yönetiyor.Sayın Başbakan yardımcımız araştırma yaptırsın ve eğer ben yanlış düşünüyorsam, Ünye’yi terk edeceğim.

-“Bazı market sahipleriyle arkadaş olan bir müdürümüz var”

Ünye’nin seyyarlarına sahip çıkılacağı yerde,bazı market  tezgahlarının yanında olan yöneticilerimiz var.Kardeşim bizleri büyüklere yem etmeyin,bizim sayemizde bu millet ucuza geçiniyor.Samsun’da, Trabzon’da hamsi 8-10 lira iken Ünye’de 2,5 liraya satıyoruz ,fakirin sofrası bayram ediyor. Ama Ünye’de balıkçılık 2 kişiye kaldığında bu böyle olmayacak.Durum zaten kötü vatandaşın yanında olun.

-“Milleti perişan ettiler”

Belediye sinemasının orasının kirası yıllık 2 bin liraydı. Keşke Orayı yıkmasaydı. Orası yıkıldı %30 karına bir kişiye verildi. 200 esnaf hiçe sayıldı. 1 kişiyi doyurdular, 1000 kişiyi aç bıraktılar

Yapılan Balıkhanede bir dükkân için Belediyenin aylık 1200-1800 civarında kira isteyeceklerini duyduk. Biz ne kadar para kazanabileceğiz de bu kirayı verelim. Eğer bu para kazanılıyorsa, o balıkhaneleri belediye işletsin biz işçi olarak çalışalım.

Aylık o kadar kira verilen bir dükkânda günlük en az 1500 lira kazanılması gerekir, bu imkânsız. Akıl var mantık var ,ama bu işlerin başındaki adam olan Erhan beyde nasıl çalışıyor bilemem.Adam bizi kötü yola koymaya karar vermiş olacak ki,bizle dalga geçer gibi hareket ediyor.

İlk senesinde istifa diye çağrılan tek başkan

Ünye Tarihinde ilk defa Belediye Başkanına “İSTİFA” diye bağırılıyor ve bu şekilde bağıran adamların başında ben geldim. Biz Belediye Başkanının yanına derdimizi izah etmeye gittiğimizde başkan bizi hiç araştırmadan, şirket kurup, milleti çalıştırıp paraları cebe atmakla suçladı.Bize çare olacağına sırtını döndü.

Ahmet Çamyar’a sesleniyorum; “Ben Ünye’de esnaflık yapıyorken sen köyünde oturuyordun”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, özünde iyi insan olabilir. Ak Partili olabilir ama akıl hocası Erhan Eren sayesinde hiç sevilmiyor. Ahmet Çamyar Ünye’ye ve Ünyelilere sahip çıkan iyi bir başkan olsa herkes onu başının üstünde taşır. Başkanın yanında o akıl hocası Erhan Eren varken Ünyeliler doğru düzgün hizmet göremezler.Başkana sesleniyoruz ya Ünye’yi iyi yönet ,yada köyüne git.

Ahmet Arpacı Adam Gibi Adamdı.

Ahmet Arpacıoğlu’nun Ünye Belediye Başkanlığı döneminde de bu sorunlar vardı. Ama Ahmet Arpacıoğlu sokağa çıktığında seyyar satıcısından, simitçisine, su satıcısından ayakkabı boyacısına kadar tüm esnafın yanına gider, derdini sıkıntısını sorardı. Ahmet Çamyar’da böyle bir şey yok. Başkanımız yanımıza gelmiyor,bizle ilgileniyor.

Bugün Ahmet Arpacıoğlu’nu nasıl yedikleri ortadadır. Kendileri de aynı şekilde gidecekler.Sondurumlarıda ortadadır.

-“Enver Yılmaz” büyük başkan

Enver Yılmaz Karadeniz Bölgesinde kaybedilmemesi gereken bir değer.”Gittik kendisi ile görüştük,bizi olumlu karşıladı.Bize sırtını dönmedi,kapısını kapatmadı.Sonuna kadar sayın Ordu Büyük Şehir Başkanımız Enver Yılmaz’ın yanında ona destek olmaya devam edeceğiz dedi.

 

 

 

unyede-seyyar-satici-isyani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir