Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKANIN BEN YAPTIM OLDU TUTUMU ÇOK YANLIŞ

BAŞKANIN BEN YAPTIM OLDU TUTUMU ÇOK YANLIŞ
11 Mayıs 2021 - 3:13

Fatsa’nın göbeğinde en güzel mahallesi Dolunayda Çerkezler mevkiinin bir anda Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile belediyeye devredilmesinin ardın Fatsa’da tansiyon yükseldi.Gerek STK’lar ,gerek siyasiler ve vatandaşlar ağaç katliamına tepki gösterdiler.

Tepkinin hedefinde Fatsa belediyesi vardı ve yangından mal kaçırır gibi ormanlık alanda çalışma yapması bardağı taşıran son damla oldu.Konuyla ilgili İyi Parti Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici gazetemize öyle konuştu.

”Çok güzel Fatsa faydalansın bir mesire alanımız olsun mesela Ünye’de Çamlık var .Çamlık’taki gibi ama hep şunu anlatmaya çalışıyoruz. bir şeyleri yaparken oradaki şeyleri yok etmemenin amacındayız .Yani oradaki ağaçlar kesilmeden yada çok daha az kesilerek güzel şeyler yapılabilir.

Halkla bir proje paylaşılmadı şu olacak bu olacak denmedi burada şunu keseceğiz bu kadar olacak denmedi, Sanki Fatsa dingonun ahırı onlarda istediklerini yapıyormuş diye bir pozisyon oluşuyor.

Bu sefer halk da ,siyasi partilerde rahatsız oluyor. her şeyi bıraktık bu korona günlerinde önümüzü göremiyoruz mevcutlarına gidemiyoruz koşa koşa bu ağaç kesmenin anlamı nedir ?

Biz sorgulayınca da sen şeyi muhalefet ediyorsunuz diyorlar. Ama işin özü öyle değil ne yazık ki, biz Fatsa’da 200 yıllık kalan ağacımız da bugün övünüyoruz. 100 yıl önceki belediye başkanı kesseydi ya da orman müdürlüğü ihale açsaydı kesseydi bugün övünemeyecektik.

Ormanlarımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Nasıl bugün korona ile savaşıyorsak en önemli organımız akciğerimiz ise bunu önem vermeliyiz. Ormanlarımızın bizim ülkemizin, dünyamızın akciğeridir. Buna zarar verdiğimiz zaman kornadaki gibi bedelini ödeyeceğiz.

HALKA RAĞMEN SİYASET OLMAZ

Belediye olarak ben yaptım oldu dediğiniz zaman, bir dönemlik oluyorsunuz. Eğer halkın istediğini kendi istediğinizi halka paylaşarak kabul ettiremezsiniz daha uzun dönemler görevde kalırsınız. Ben yaptım oldu zihniyeti 1960’larda 70’lerde kaldı .

Artık herkes internet vasıtası ile her bilgiye ulaşabiliyor. Burada Fatsa’da bir sürü projeler yapıldı. Elekçi Park yapıldı, sandal sefası yapıldı. Ben bir kere sefa yapan görmedim ,sandala binen görmedim.

Bitik bir projeydi başından itibaren çünkü halk istemiyordu. İnsanların da kalbine girmenin yolları var .Evet bizim belediye başkanımız çok güler yüzlü ama bazı konularda bu istişare konularında eksik kaldığını düşünüyorum.

Bunu bir lansmanla en azından televizyon aracılığıyla duyurabilirdi. Bunu doyurmuyorlarsa ki duyurmuyorlar altında art niyet arıyoruz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-