Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Belediyeler insan kaçakçılığına mı soyundu?”

“Belediyeler insan kaçakçılığına mı soyundu?”
02 Mayıs 2021 - 13:51

            Belediyeler üzerinden “proje” kapsamında yurtdışına götürülenlerin geri gelmediklerinin ortaya çıkması nedeniyle Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz yaptığı açıklamada, ilgili projeyle ilgili insan kaçakçılığının ortaya çıkarılması için AKP’li tüm belediyelerde incelenme yapılmalıdır, dedi.

            Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, insan kaçakçılığının hangi belediyeler tarafından yapıldığının ortaya çıkarılması için gazetecilerin ve muhalefet partilerinin uğraşının yetmeyeceğini belirterek, “İnsan kaçakçılığı bir örgütlü işe dönüşmüş. Bu konuda hangi belediyeler işin içine dahil oldu bilinmiyor. Bu konuda gazetecilerin ve muhalefet partilerinin çabalarıyla bir bölüm ortaya çıkarılabilir ancak organize çetesinin ortaya çıkarılması için öncelikle tüm AKP belediyelerin incelenmesi gerekir.” dedi.

            Ordu’da yalnızca iki belediye mi?

            Poyraz açıklamasını sürdürerek, “Ordu’da Korgan ve Ulubey Belediyelerinde insan kaçakçılığı yapıldığı ortaya çıktı. Nasıl bir soruşturma yapılıyor anlaşılır değil. Belediye başkanları ve bu konuda görevlendirilenler hala görevdeler. Bu iş bir organize suç örgütü işi. O zaman diğer belediyelerde de incelemeler yapılmalıdır. Kamuoyu aydınlatılmalı, gidip de gelmeyenlerin siyasi, ticari ilişkileri ortaya çıkmalıdır. Böyle bir organize suç, belediyelerin kandırıldıkları iddiasıyla aklanmaya çalışılmasın. Ayrıca tek adam rejiminin ülkeyi yaşanmaz hale getirdiğini de göz ardı edilmemeli. İnsanların kendi öz ülkesinden hem de rüşvet vererek başka ülkelerde yaşamak istemelerinin nedeni olan tek adam rejimini de sorgulamak gerekir.” dedi.

            AKP İktidarında usulsüzlükler olağanlaştı

            Poyraz, usulsüzlüklerin yalnızca belediyelerde olmadığını vurgulayarak, “Usulsüzlükler AKP iktidarında olağanlaştı. Ticaret Bakanı, kendi şirketinden Bakanlığa dezenfektan malzeme satabiliyor. Gümrükten “Emine Erdoğan” adı kullanılarak usulsüz mal girişi yapılabiliyor ve bunu yapan da Bakan olarak atabiliyor. Bunların olduğu yerde belediyeler aracılığıyla insan kaçakçılığı yapılmasına şaşmamak gerekir. Artık sistem ve tek adam rejiminin gerçek niteliği ortaya çıktı. Yaşanan usulsüzlükleri basitleştirme girişimine izin vermeyeceğiz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-