YÖNETEMİYOR DEDİK,ORTAYA ÇIKTI

Reklam
Reklamı Gizle

KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır Kaptan Köşkünde gündeme dair bomba açıklamalarda bulundu. Açıklamaların BELEDİYEDE NELER OLUYOR ? kısmını sizinle paylaşıyoruz.


”Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı göreve geldiğinden beri biz yazıyoruz, çiziyoruz Ünye belediyesinde maalesef hala aynı eski düzen devam ediyor. Ahmet Çamyar ın döneminde ki çiftlik belediyeciliği sürüyor

. Elimizde iddialar var. Müteahhitler, vatandaş belediyeden şikâyetçi.
Bu şikayetleri defalarca haber yaptık, insanların belediyeye gitmek istemediklerini belirttiklerini ifade ettik.


Ama buna rağmen sadece biz söylediğimiz için bu şikayetleri kulak ardı edenler 2,5 yılın sonunda özellikle ve özellikle imar da bugün radikal reformlar peşine düştüler.

Belediyede neler olduğunu kundakta ki çocuk biliyordu bir başkan bilmiyordu öyle mi? Asla inanmıyorum.

Bugün imar da çalışanların isimlerini burada tek tek vermek istemiyorum çünkü hepsinin bir ailesi var. Ama Hüseyin Tavlı bu insanları başka başka yerlere başka görevlere atadı. Bize göre sürdü ama gücü yetmedikleri olsa gerek tamamlayamadı.

ŞOV İLE HAK KORUNMAZ

Bizim burada kafaya taktığımız konu şu, kardeşim sen belediye başkanı oldun dedin ki Ünye’yi beraber yöneteceğiz, ben fakir fukaranın yetim hakkının bir kuruşunu çaldırmayacağım, hatta sizden önceki belediye başkanı ne demişti Yaşar Sezgül ne demişti suyumu evden getiriyorum. Kardeşim suyunuzu evden getirmenize ,maaş kartlarınızı özel kaleminize vermenize diğer reklam kokan konularla şov yapmayın.

HEP HAKLI ÇIKTIK


Çünkü perdenin arkasına neler olduğunu halkta biliyor ,biz de biliyoruz. Bakın 2,5 yıl sonra yine biz haklı çıktık. İddia ediyorum Allah bizi şaşırtmadıktan sonra ve bariz hata yapmadıktan sonra ,bundan sonra söyleyeceklerimizin de yazacaklarımızın da hepsi doğru çıkacak.

O zaman bize kötü konuşanlar, o gün sövdükleri gibi Hüseyin Tavlı’nın yalakalığını yapanlar bugün suspuslar. Niye peki,çünkü yine haklı çıktık.


Çünkü imarda ki 4- 5 insan başka başka görevlere yollanıyor. Bugün imar işlerinden sorumlu belediye başkan yardımcısı Orhan Güler’in bile ismi sorgulanıyor. Belki de görevden alındı alınacak .

REKLAM KOKAN HAREKETLERE GEREK YOK

Hani neredeydi fakir fukaranın parasını yedirmeyiz ,suyu evden getiriyoruz, maaş kartım özel kalemde, bizde Allah korkusu var namaz niyaz kılıyoruz söylemlerinize ne oldu? Güya bu millet saf sizin şovlarınıza kanacak öyle mi?

Geçin bunları siz ancak kimi kandırırsınız biliyor musunuz ,küçük çocukları kandırırsınız .

Biz kurum olarak konuştuklarınıza kanmıyoruz ve bildiklerimize de dobra dobra konuşmaya devam edeceğiz.

YENİ MÜDÜRE HAYIRLI OLSUN

Bunun dışında imarın ikiye bölünme durumu var. 2 bölünmeye çıkarsa mecburen bir müdürlük çıkacak müdürün de kim olduğunu şimdiden biliyoruz .Bayan çalışana müdürlüğü hayırlı olsun diliyoruz.

İMAR MAĞDURU VATANDAŞ CARE ARIYOR

Yine yakın zamanda imarda aynı olaylarla karşılasan vatandaşın belediye ile ilgili bir sıkıntıları oldu.


Belediyenin onay verip vermediği muallakta olan evi, içinde eşya varken yıkılmıştı ve bu konuyu Ankara’ya kadar şikayette bulunulmuştu.

Bunun neticesinde de AK parti ilçe teşkilatında bazı değişiklikler olmuştu istifalar gündeme gelmişti.

BAŞKAN SÖZÜNÜNDEN NEDEN DÖNDÜ?

Edindiğimiz bilgiye göre ,bu gelişmelerin ardından da mağdur vatandaş ile Hüseyin Tavlı görüşüyor. Görüşmede (Başkana ve seçmene Hırsız diyen) bir gazeteci de hazır bulunuyor.

Mağdur vatandaş diyor ki, benim evimi yıktınız bunun sorumlarını lütfen ortaya çıkarın ve gerekeni yapın. Hüseyin Tavlı kendisine bu konuyla ilgileneceğini söylüyor . O konudan sorumlu olan zabıta ile imardaki bayanı ve bu işe karışanları farklı yerlere göndereceğininin sözünü veriyor..

Lakin biz bu verilen sözü haber yaptıktan sonra Başkan Tavlı ,mağdur vatandaşı ve yanındaki (Başkana ve seçmene Hırsız diyen) gazeteciyi çağırıyor.

İddialara göre Tavlı, bir ton fırça atıyor. Vay efendim bu aramızda konuştuğumuz konuları Çakır medya nereden öğrendi? Konuştuklarımızı nereden biliyor?

Ben verdiğim sözü artık tutmuyorum, kimseyi bir yere yollamıyorum verdiğim sözlerinde arkasında durmuyorum, nereye giderseniz gidin ifadelerini kullanıyor.
Konuyu araştırdığımız da bu konunun şahitleri de var.

Başkanın bu atama sürgün ile ilgili ismi geçen zabıta ve oradaki imardaki bayanla ilgili işlemleri durdurduğunu öğrendik.

ADALET İKİ DUDAK ARASINDA OLMAZ ,VİCDANDA OLUR

Çakır medya doğruları yazmaktan ve haklının yanında olmaktan başka bir misyonu olmayan örnek basın kuruluşudur. Bugüne kadar bize 60-70 tane dava açıldı ve sadece biri hariç hepsinden alnımızın akıyla çıktık.

Şimdi soruyorum Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı ya adalet sizin keyfinizle mi yerini bulacak? Canınız isterse işlem yapacaksınız, canınız isterse yapmayacaksınız. Sonra da herkes size dürüst diyecek öyle mi?

Biz basın kuruluşu olarak bu gerçek haberi yaptık diye mi suçlular suçsuz , yanlış doğru oldu?

Eğer bir yanlış varsa bir suçlu varsa kim ne yaparsa yapsın adalet yerini bulmak zorundadır. Ortada bir suç varsa Çakır medya haber yaptı diye bunun üzeri örtülemez. Adalet anlayışınız bu mudur, eğer siz bu anlayışla bu kurumu yönetiyorsanız ki, bize göre bu anlayışın daha altında yönetiyorsunuz vay geldi ÜNYE’me.


Belediyede bir suç işleniyorsa ve sizde gerekeni yapmıyorsanız, bu işe ortak mısın diye sorar bu millet .

Akıllara şöyle sorular geliyor.

Evi yıkılan mağdur şahsın gazını almak için mi söz verdiniz?

Yoksa verdiğiniz sözde samimi değil miydiniz?

Yada Ünye belediye başkanı olarak size abilerimizden veya başka yerden icazet mi geldi de sözünüzün arkasında duramadınız?

Veya Çakır medyayı bahane ederek olayı kapatmak mı istiyorsunuz?

Kısacası Çakır medyayı diğer konuştuğumuz konularda da rehber edinseniz o koltukta daha rahat oturur olurdunuz.

Biz yalan söylüyorsak, iftira atıyorsak Türkiye Cumhuriyeti’nin mahkemeleri orada gidin hakkınızı arayın.

Ama Çakır medya dedi diye ,suçluları hala görevde tutuyorsanız, olmuş biri yanlışı da olmamış gibi gösteriyorsanız size söylenecek başka bir sözüm yok .Takdiri kamuoyu verecektir.

UYARI:MAKAMIN GÜÇÜNÜ VE BELEDİYENİN YETKİLERİNİ KULLANARAK ADALETİ VE HAKKI KEYFİ KULLANMAYIN VE HALKI EZMEYİN”

CİHAN ÇAKIR