Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ÇIRAKLI ”FETÖ LİSTESİNİ GÖRDÜM”

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ÇIRAKLI ”FETÖ LİSTESİNİ GÖRDÜM”
02 Şubat 2021 - 2:16

İlk olarak Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır’ın gündeme taşıdığı Ünye Belediye eski Başkanı Ahmet Çamyar’a FETÖ listesi verildiği ama bunun uygulanmadığı yönünde iddiaları, İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Murat Çıraklı’da dile getirdi.

O dönem Belediye Meclis üyesi Murat Çıraklı A52TV ekranlarından yayınlanan NET BAKIŞ programında Belediyedeki FETÖ temizliğinden şöyle bahsetti.

Murat Çıraklı,”Sayın Çamyar’a o zamanlar 14-16 tane isim geldi. Ancak 16 isimden sadece 3 tane arkadaşımızı çıkardı daha sonra o 3 arkadaşımızdan 2 tanesi geri geldi. Bu olanlar bana doğru bir yaklaşım gibi gelmiyor.

Türkiye’de FETÖ örgütünün darbe girişimi olmuş, devlet bunla ilgili teyakkuza geçmiş, en üst kademelerde olan birçok insan da görevlerinden alınmış  . Denim düşünceme göre Sayın Çamyar’ın eline bir liste verildi ve bu listenin üzerinden hareket et dendi. Denetlemeler o aşamada da yapılabilirdi.

Cihan Çakır:Sizin söyleminiz ve bize gelen bilgiler ışığında aslında soruşturmayı Çamyar mı kapattı?

Murat Çıraklı ,”Çamyar kapattı diyemem ama ben yaklaşık 14-16 isim biliyorum. O dönemde Sayın Çamyar ile de konuştum sana bir liste verildi ama sen bunun neresindesin? Senin bununla ilgili elinde bir belge yok, sana bir liste gelmiş ama karalar almak sana düşmez dedim.  Varsa bir şey devlet erkanı veya savcılık halledebilir. Ankara’dan geldiler onların halletmesi gereken bir şeydi. Sayın Çamyar 3 kişi üzerinden karar kullandı. Diğer arkadaşlarımız ile alakalı bir şey kullanmadı. Sonuç olarak 3 kişiden ikisi geri geldi sadece biri içeride kaldı ve bu süreç böyle geçti.

Cihan Çakır:Peki bu süreci Sayın Hüseyin Tavlı neden devam ettirmiyor? Cumhurbaşkanının bir sözü var “iltisaklı halde bulunan herkesin ihbar edilmesini ve yargı önüne çıkarılmasını istiyorum.”diye.

Murat Çıraklı,”İtham etmek kolay, bir şeyi itham ederken elinde bir belge gerekmektedir. Biz devlet olarak 15 Temmuz’da bir sıkıntı yaşadık.Hain bir kalkınma ile karşı karşıya kaldık. Sağ duyulu vatandaşlarımızla birlikte bunu önleme noktasında adım atıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti birlik ve beraberliğini ortaya koydu. Ancak bu süre içerisinde bu iş baya uzadı.

Cihan Çakır:temizlik yapılmadı, buradan savcılarımızı harekete geçirmek istiyoruz.

Murat Çıraklı ,”Şöyle söyleyeyim hala Fetö’den alınanlar var. Dün Fetö ile ilgili yaptığı yanlışları yaşamış bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti hala aynı şekilde devam eden insanlardan önlemini almak zorunda. Yarın 2. Bir FETÖ saldırısı başımıza gelmemesi için tedbir almak zorunda bunun için ne gerekiyorsa yapılmalı. ”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-