Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI TARTIŞMALI GEÇTİ

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI TARTIŞMALI GEÇTİ
02 Şubat 2021 - 15:25

Ünye Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı bugün yapıldı.

Saat 14:00’da Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleşen meclis toplantısında 8 madde görüşülerek karara bağlandı.

Meclise Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı katılmadığından dolayı Başkan Yardımcısı Orhan Gürel başkanlık etti.

Meclis toplantısında İyi Parti meclis üyesi Murat Çıraklı ile Başkan Yardımcısı Orhan Gürel arasında yer yer tansiyonu yükselen konuşmalar yapıldı.

Murat Çıraklı ikinci madde ‘Engelli Sosyal Güçsüz’ vatandaş ve aileler için yapılması düşünülen projenin yeri ile ilgili itirazda bulundu.

Meclise sunulan ikinci maddeye göre, kültür yolunun en önemli duraklarından olan Yalı Kilisesinin amacı dışında kullanılarak engelli bireylerin bakım ve ihtiyaçlarının karşılandığı bir yer haline getirilmesi talebine, CHP meclis üyesi Kemal Maral ve İyi Parti meclis üyesi Murat Çıraklı red oyu kullandı.

Bir önceki dönem Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın dünyaya lanse ettiği Kültür Yolu projesinin bir kolu, ikinci maddenin uygulamaya geçmesi ile ortadan kalkmış oldu.

Ayrıca gündemin birinci maddesindeki belediyeye ait Hanyanı’ndaki gayrimenkul için meclisten satış izni talep edildi. Bu konuyu da daha önce Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır “Başkan Tavlı satılmadık yer bırakmadı” haberinde gündeme taşımıştı.

Ayrıca gündem dışı söz alan CHP meclis üyesi Kemal Maral su sorununu gündeme taşıdı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-