BELEDİYE DÜKKANLARI SATIŞA ÇIKTI

Reklam
Reklamı Gizle

  Uzun süredir Ünye gündemini meşgul eden büyük camii yanındaki Büyükşehir’e ait belediye dükkanlarının akıbeti konusu netlik kazandı.

SGK’ya mı devrilecek yoksa satılacak mı sorusunun cevabı belli oldu.

Ünye belediyesi iyi parti meclis üyesi Murat çıraklı A2 TV televizyonunda net bakış programında konuya açıklık getirdi.

Çıraklı , açıklamasında belediyeye ait dükkanlarla ilgili nihai neticenin alınmak üzere büyükşehir belediyesi binasında toplantı düzenlendiğini söyledi.

Murat çıraklı yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi;

Ordu Büyükşehir    bünyesindeki Orkent A.Ş. adı altında proje hazırlamış bu alanı yıkacağını söylüyor.
Burada yıllardır esnaflık yapan vatandaşlarımız var. 25 i dolu gerisi boş 50 civarında dükkan bulunuyor. Büyükşehir binasında gerçekleşen toplantıda Orkent A.Ş. bu alanın yıkılacağı açıkladı.

Bu insanlar mağdur edilmeden bir çözüm üretilmeli.  
Toplantı sonunda 27 esnaf dükkan icin imza attı,  1 kişi de ofis binasından yer ayırttı. İmza atıp yer ayırtmak da iş bitmiyor Pazartesi günü ödemenin yüzde 20’si yapılacak. Orada 50 küsur tane dükkan var. Burada önemli olan nokta şu, bu vatandaşların birçoğu bu parayı ödemeyecek. 16 metrekare yer yaklaşık 300 bin civarında, 32 mertekare yer de 600 bin tl nin üzerinde. 300 bin tl nin %20’si 60 bin tl ye tekamül eder. Edindiğim bilgilere göre esnaf kefaletten kredi kullanmaları da söz konusuymuş. Bu rakamları birden ortaya çıkaracak esnaf sayısı çok az. Protokol bittikten sonra inşaat aşamasına da geçilecek.
İki açıdan duruma bakmak lazım, oranın iyileştirilmesi Ünye açısından güzeldir ama aynı zamanda orada ailesini geçindirmek ile yükümlü olan esnaflarımız var. Bu insanlar mağdur edilmeden bir çözüm üretilmelidir ”dedi.