Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BBP İL BAŞKANI ZOR,”GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR”

BBP İL BAŞKANI ZOR,”GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR”
14 Ocak 2021 - 1:38

Hafta içi Fetö terör örgütüne karşı yapılan operasyonda Muhsin Yazıcıoğlu cinayet soruşturmasının kilit ismi Fetö’cü Kamil Bakum tutuklandı.
Bakum’un tutuklanmasının ardından Muhsin Yazıcıoğlu suikasttinin aydınlatılması için yeni bir gelişme yaşandı.

Fetö terör örgütü ile bağlantılı Fetö’cü Kamil Bakum’un tutuklanmasının ardından Büyük Birlik partisi Ordu il Başkanı Durmuş Zor ,A52TV kameralarına özel açıklamalarda bulundu.


Başkan Zor, geçen 12 yılda suikasttin aydınlatılamamasının üzücü olduğunu belirterek bir an önce davaların birleştirilerek davanın sonuçlandırılması gerektiğini belirtti.

Büyük Birlik partisi il başkanı Durmuş soru açıklamaları şöyle

“25 Mart 2009’da Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu vefat edeli 4313 gün oluyor ve davası hala bitmedi. Bununla ilgili olarak Kahramanmaraş’ta iki tane dava görülmektedir. Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Göksun’da da iki tane dava görülmekteydi ve bu davalar birleştirilip 3 dava etti. Bir dava rahmetli ile ilgili Sivas’ta görülmekte, bir diğeri ise maalesef Yargıtay’da yüksek dereceli memurlar ile ilgili görülmektedir. Ortada bir suikast olmuş, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri düşürülmüş, bir olay ile ilgili 5 ayrı yerde mahkeme görülmektedir. Buradaki duruma insanlar ulusal kanallardan baktığında bir kişinin tutuklandığı, bu kişinin fetöcü olduğu gündeme oturdu.

GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR

Muhsin Yazıcıoğlu millete mal olmuş bir liderdir, bizim kurucu genel başkanımız, arkadaşımız, dostumuz, canımızdır. Böyle bir olayın 12 yıl, 4313 gündür bitmemiş olması son derece üzücüdür. Buna en çok Muhsin Yazıcıoğlu sevenleri üzülürken bir taraftan da bu memlekette adalet olsun isteyenler “eğer geciken adalet, adalet değildir diyorsak o zaman adalet gecikmemeli” diyenlerin tamamı bundan rahatsız olmaktadır. Bir kişinin tutuklanmış olması, Fetöcü olup olmaması bizi çok fazla bağlamamaktadır. Muhsin Yazıcıoğlu sevenlerini ilgilendiren taraf, bu davaların tamamının bir araya getirilmesidir, avukatlarımızın talebi budur.

Bu davalar birleştirilecek suçlu kimler ise şuanda Maraş bölgesindeki Göksun da ve Kahramanmaraş’ın içerisindeki mahkemelerde 20 kişi sanık pozisyonunda davaları görülmektedir. 9 kişi ise Ankara’da yüksek dereceli memurların davaları görülmektedir. 29-30 kişi bu suikast olayı ile ilgili olarak bu davanın içindedir. Bunların hiç biri hala sonuçlanmamıştır. Bu bizim için çok üzücü bir durumdur, çünkü davalar ayrı ayrı yerlerde görüldüğü için, farklı yerlerde olan davalar zaman aşımına uğrayacaktır.

GERÇEK SUÇLULAR ORTAYA ÇIKARILMALI

Millet nasıl “geciken adalet, adalet değildir.” diyorsa bizlerde aynı şeyleri tekrar ediyoruz. 12 yıldır çözülememiş bir dava olmamalıdır. Rahmetli Muhsin Bey ile birlikte adı geçen kişilerin 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımıza da aynı şekilde suikastta bulunan ve o olaylara karışmış olan bu dava şu anda içerde olanların üzerine yıkılırsa bu çok doğru olmaz. Gerçekten suçlular kimlerse o suçlular ortaya çıkarılmalı, çıkarıldıktan sonra da cezalandırılmalı ve adalet yerini bulmalıdır, beklentimiz budur. Yalancı şahitler ya da başka şeyler; çünkü Fetö taktiklerinde onlar vardır.  Bir, iki insanın üzerine şahitler ile olayları yükleyelim böylece de diğer dışarıda var olan gerçek sanıkları, suçluları kurtarmış olalım diye bir taktik olabilir. Bunlar son derece üzücüdür.

FETÖ ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTILI KİŞİLER VAR

Rahmetlinin helikopteri düşürüldüğünde, kamuoyu böyle dediği ve inandığı için bizde doğal olarak öyle inanmaktayız. Eldeki bütün deliller helikopterlerin jetler ile baskı yapılması üzerine düşürüldüğü, arama ve kurtarma işleri de tam bir garabettir. Helikopterin düştüğü yerde değil, başka yerlerde arama yapmışlardır. Aramaların yapıldığı yerde o zamanlarda emniyette var olan kişilerde farklı yerleri göstermek suretiyle sabote ettikleri ortadadır. Olayların bir kısmı şu anda mahkemede görülen davaların bir kısmı, bir diğer kısmı da görevi kötüye kullanmak, Fetö örgütü ile bağlantılı olarak kişiler var. Bunlar bir tanesi görevi kötüye kullanmaktan ağır derece suçlandırıldı.

Ama o bizim için çok önemli değil, bir tane insanın görevi kötüye kullanmanın cezası rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikastı olmaz. Görevi kötüye kullanmanın cezası azdır, orada kastı olan bir yığın insan vardır.

BU DAVA NAMUSTUR

Bu suikastı sabote edenler, aramayı aksatanlar vardır. Bunların bütün bağlantılarının ortaya çıkması lazım, 12 yıldır biz bunu devletten ısrarla bekliyoruz. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın, eski Cumhurbaşkanımızın Sayın Abdullah Gül’ün sözü ve o günkü bakanlarımızın sözleri vardır. Bu dava bizim namusumuzdur dediler doğal olarak bizde Muhsin Yazıcıoğlu davasını namusum diyen insanların namuslarına sahip çıkmasını istiyoruz. 12 yıl içerisinde hala aydınlanmamışsa üzücüdür, biz olayın aydınlatılmamış olmalarından dolayı da rahatsızlığımızı Muhsin Yazıcıoğlu sevenleri olarak ısrarla bildirmek istiyorum.”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-