BAŞKANLARDAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI!

Reklam
Reklamı Gizle

Merakla beklenen asgari ücret Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan toplantı sonrası asgari ücret 4250 TL olarak belirlendi.

Açıklanan asgari zammın ardından oda başkanlarından açıklama geldi. Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ve Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu gazetemize sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu. 

Yapılan açıklamada en alt birim olarak 4250 TL belirlendiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret üzerinden alınan vergilerin de kaldırıldığını belirtti. Böylelikle asgari ücrete ortalama olarak 1400 TL zam gelmiş oldu.

Bu açıklamanın ardından görüşlerini aldığımız Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar konu ile ilgili şunları söyledi; “450 lira destek var. Yüzde 33 gibi bir artış sağlanmış. Kime ne söyleyelim. İki tarafında mutlu olması lazım. Bu verilen tutar sonunda işçiyi etkileyecek. İşçinin umduğu gibi çıktı ama hükümetin işverene de destek çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu ise ”Bence işçi için olumlu ama çok yeterli değil. İşveren tarafından bakıldığında 450 gibi bir destek var. Bu ücretin kimseyi kırmayacağını umuyoruz” dedi.