Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN ZOR TATSIZ OLAYIN DETAYLARINI ANLATTI

BAŞKAN ZOR TATSIZ OLAYIN DETAYLARINI ANLATTI
05 Temmuz 2021 - 15:17

BBP Ordu İl Başkanı Durmuş Zor Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü’ye emniyet personeli tarafından yapılan tatsız ve orantısız güç kullanımının detaylarını anlatırken gerekli soruşturmaların devam edeceğini de ifade etti.

BBP Ordu İl Başkanı Durmuş Zor bugün parti binasında yapmış olduğu basın açıklamasında 2 temmuz tarihinde yaşanan olaylara yönelik şu açıklamalarda bulundu;

“Buraya sizleri davet ediş sebebimiz, 2 Temmuz Cuma günü İl Kadın Kolları Başkanımız Fatma Yümlü’nün 2 işyerinden biri olan Altınordu’daki iş yerinde çalışan bir personelinin covid 19 testinin pozitif çıkması sonucu Fatma Yümlü’nün Fatsa’dan Ordu merkeze gelmesi ve 2 saat sonrada Sağlık İl Müdürlüğü filyasyon ekiplerinin Fatma Yümlü’ye temaslı olduğu gerekçesiyle tutanak tanzim etmeleri ile başlıyor!

       Fatma hanım Fatsa’da ikematgah ettiğini 3 gündür bu personeli ile teması olmadığını belirterek karantinaya girmeyi kabul etmeyeceğini söylüyor hakkında işyeri sahibi olmanın dışında bir beyanda olmadığını belirtiyor.

       Filyasyon ekipleri polis çağırırak Fatma hanımın emniyete götürülmesi talebinde bulunuyorlar. Emniyet görevlilerinede temasının olmadığını anlatmasına rağmen bir ekip daha çağırarak 8 – 10 polis ile görev icra etmeye başlıyorlar. Fatma hanım sizinle emniyete Savcılığa’da giderim ama şu müşterilerimiz çıksın personel ile işyerini kapatayım ondan sonra gidelim demesine rağmen emniyet yetkilisi daha aceleci davranarak kendilerine mukavemet ettiğini söyleyerek ve ses tonunuda arttırarak kelepçe vurun diyor.

      Fatma Yümlü ben terörist deyilim bana kelepçe vuramaŞsınız demesine rağmen, en extrem durumlarda ve son çare olarak uygulanması gerektiği , ters kelepçe ile ilgili iç işleri bakanlığı talimatlarına rağmen bir bayana ters kelepçe vurmayı reva görüyorlar!!! Bu işlem adli – idari olarak soruşturulmalıdır!

     Emniyete bu kötü şartlarda götürülen Kadın Kolları Başkanımızın ifadesi dahi alınmadan hastane raporu ile 20-25 dk süre içerisinde geri işyerine bırakılmıştır.

     Temaslılık bir bayana, bir insana, bunların yapılması kadar tehlikeli ise, neden ikametgahı olan Fatsa’ya götürülmedi? veya bir yurda bırakılmadı da iş yerine bırakıldı?

     Olay 2 Temmuz’da olduğu halde temaslılık işlemi sistemde 1 Temmuz’da nasıl başlatıldı? İşyeri çalışanı sağlık müdürlüğünün ilgili birimini arayarak ben Fatma hanımla temaslıyım demedim diyerek sistemden düşüş işlemi başlamasına rağmen neden 4 gündür sistemde temaslı görünmektedir? Bu halden dolayı hastaneden rapor alamamakta, yasal işlemler için avukata vekalet verememekte, bugün kendisini ilgilendiren basın toplantısına gelememektedir?

     Kendi beyanı ile bu olayın bir televizyon programında iktidarı eleştirmesi ile direk bir ilişki yoktur. Çünkü onlarca insan iktidarı eleştiriyor. Bizde iktidarın doğrularına doğru yanlışlarına yanlış diyoruz ve demeye devam edeceğiz.

  Olaydan haberdar olduğu andan itibaren genel başkanımız Sayın Mustafa Destici İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’yu bilgilendirdi, Ordu Valimiz Sayın Tuncel Sonel’i arayarak       görüştü

   Bende sayın valimizle 2 kere telefonla görüştüm bugünde makamında görüşerek buraya geldim.

   Sayın vali personelleri ile ilgili olarak soruşturma başlatıldığını söyledi.

   Biz partinin bütün kademelerinde görevli kişilerle bu hukuki sürecin takipçisi olacağız.

  Çok yakında sayın genel başkanımızda bu konuyla ilgili olarak orduya gelecektir.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-