BAŞKAN ZENGİN’İN İDDİALARI DOĞRU MU?

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Devlet Hastanesinde geçen gerçekleşen darp olayının ardından Türk Sağlık-Sen Ordu İl Başkanı Fatih Galender Zengin tarafından bomba bir iddia ortaya atıldı.

Zengin bu açıklamayı, sendikasına yakınlığı ile bilinen Op.Dr.Çetin Karadağ’ı aklamak için mi yaptı, yoksa gündemi değiştirmek için yaptı şuan için bilemiyoruz.

MÜDÜR YARDIMCILARINA SUÇLAMA

Başkan Zengin, iddiasında olayla ilgili basına özel bilgilerin sızdırıldığını belirterek bu konuda Ünye Devlet Hastanesi müdür yardımcılarını suçladı.

Başkan Galender Zengin’in sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada Doktora yapılan darp olayının ardından aynı meslek mensubu arkadaşları tarafından arkadan vurulduğunu iddia ederek “içimizdeki İrlandalılar” ifadesini kullandı.

İçimizde ki İrlandalılar suçlamasında bulunan Başkan Galender Zengin’in bir an önce kimi itham ettiğini açıklamaya davet ediyoruz. Zira Başkan Zengin isim vermeden yaptığı açıklama ile Ünye Devlet Hastanesinde görevli 4 müdür yardımcısını töhmet altında bırakmıştır.

AMAÇ HEDEF SAPTIRMA MI?

Başkan Zengin elinde hiç bir belge ve kanıt olmadan böyle bir açıklama yapma gereği duyduysa şayet, bu işe art niyet karıştırmaktan ve olayı manipüle etmeye çalışmaktan başka bir amacı olmadığını gösterir ki, her iki durumda ahlaki yönden Başkana yakışmayan bir durum olur.

Başkan Zengin’in açıklamasının ardından basında yansıyan hastane bilgi notunun sızdırıldığı yönünde ihbarlar elimize gelirken, bu konuda şuana kadar her hangi bir yetkiliden açıklamama gelmemesi de kamuoyunun dikkatinden kaçmadı.

ZENGİN’İ BİLDİKLERİNİ AÇIKLAMAYA DAVET EDİYORUZ

Eğer Türk Sağlık-Sen Ordu İl Başkanı Fatih Galender Zengin, açılamalarında samimi ise bir an önce bildiklerini kamuoyu ile paylaşmalıdır. Aksi taktirde böyle bir makamda oturan birinin hem halk, hem üyeleri nezdinde itibarı kalmayacaktır.