BAŞKAN YILMAZ’DAN YILIN U DÖNÜŞÜ

Reklam
Reklamı Gizle

dddd

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz kısa aralıklarla yaptığı açıklamalarda kendi konuştuğunu inkar etti.5Eylül ‘de gerçekleştirdiği tv yayınında Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş’a yakışıksız ithamlarda bulunan ve ben buradayım sözümün arkasındayım,Numan beyden cevap bekliyorum diyerek çıkışan Yılmaz, tv ekranlarında sakin ve bu tutumundan uzak  bir görüntü sergiledi.

Aradan 24 gün geçtikten sonra tüm dediklerini inkar eder bir konuşma yapan Yılmaz’ın 29 Eylül akşamı tv’de yaptığı açıklamada, önceki sözleri ve tavırlarından eser yoktu.Kimbilir Hafta içi çağrıldığı Ankara’da belki de Numan beyin ülke ve dünya siyasetçisi olduğunu hatirlatmişlardir

 YILMAZ BOYUNDAN BÜYÜK KONUŞTUnuman-kurtulmus-2

Bu tutarsız açıklamaları ve hareketi nedeniyle gece ve gündüz kadar farklı konuşan Başkan Yılmaz ”dediğimin arkasındayım,halen cevap bekliyorum” açıklamasının ardından ”Başbakan Yardımcısı sıfatı Ordu için kazançtır. Uyumlu çalışmalarımızı devam ettireceğiz”demesi , kamuoyunda Başbakan Yardımcısı ona büyük geldi galiba ,Ankara dönüşü tükürdüğünü yaladı gibi söylemler hakim olurken,böyle olacağı belli idi sesiz atın çiftesi sert olur gibi yorumlar yer aldı.

BU İŞ YILMAZ’A PAHALIYA MAL OLABİLİR

Ankara kulislerinden  ise hafta içi iki gün Ankara’da bulunan  Başkan Yılmaz’ın sert bir şekilde uyarıldığı, hatta parti içi disipline verilebileceği yönünde yorumlar yapılırken,bu durumun ihraca kadar gitme olasılığı olabileceği konuşuluyor.Bu arada  yaptığımız araştırmalar neticesinde  Ordu’da kısa bir süre içinde dengelerin alt üst olacağı bilgisine ulaştık.

Aynı kişi fakat ayrı ayrı günlerde yapılan farklı konuşmaları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz..

ANKARA’DAN ÖNCE EMMİ

5 Eylül 2016

”Ama o haber programını yayından sonra iki defa banttan, Ordu ile ilgili bölümünü ise gün içinde haber programlarında sürekli yayınlandı. Bunu kasıtlı ve art niyetli görüyorum. ve TRT’den sorumlu Bakan Numan beyin çıkıp açıklama yapmasını bekliyorum. TRT özel kanal değil, devletin kanalı. Yani devletin kanalına çıkıp ilinin belediye başkanı ile ilgili çok ciddi bir iftiranın konuşulduğu ortam oluşturuluyor. TRT’de bugüne kadar Cumhurbaşkanı ve Başbakan dışında tekrar banttan yayınlanan program yok. Demek ki burada bir soru işareti var. Bu soru işaretinin muhataba inşallah çıkıp gerekli açıklamayı yapar.”

ANKARA’DAN SONRA EMMİ

29 EYLÜL 2016

”Numan Bey bizim Başbakan Yardımcımızdır, siyasi büyüğümüzdür. Özü itibariyle ve çalıştığımız dönemlerde bildiğim kadarıyla bizim saygı duyduğumuz ve memleketimize katkı vereceğine inandığımız biri. Numan Beyin ismini kullanarak bize ateş etmek isteyenler oldu. Bunları dillendirmek ve gündeme getirmek Başbakan Yardımcımıza karşı farklı şekilde yanlış yaklaştığımız anlamına gelmez. Ordu’da ekibimizin başı Numan Bey’dir ve uyum içerisinde çalışmamız lazım. Son söz olarak bu konuyla ilgili şunu söylüyorum. Başbakan Yardımcımıza karşı farklı bir tavrımız yoktur. Başbakan Yardımcısı sıfatı Ordu için kazançtır. Uyumlu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Numan Bey ile görüşmem olmadı kendisi Amerika’daydı. Gelecek hafta Ordu’ya geleceğini söyledi, bekliyoruz. Aynı partinin emektarlarıyız. Biz nefsi bir tartışmanın içerisinde olmayız. Bu işi tetikleyenler var, olacaktır. Numan Bey Ordu için değer ve biz de karşılıklı olarak birbirimize destek olmaya devam edeceğiz.”

bbbbtt

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir